Začněte u vozidla, nikoli u kompresoru – obnovené modely Bitzer 4NFCY / 4PFCY / 4TFCY
Čtyři zdvihové objemy v jednom výpisu · 24 V · R134a · čtyřválcový · 500–3 000 ot/min · záruka 1 rok
Typ dokumentu: soubor náhradního výrobku OEM | Platforma: Bitzer řada 4 | Stav: obnovený | Záruka: 1 rok
- Přehled
- Doporučené produkty
- Vozidlo: značka, model a rok výroby – uvedeným přizpůsobením pro tuto nabídku je KING LONG HAISE od roku 2005.
- Verze motoru, pokud je známa: 2,4, 2,0 D nebo 2,2.
- Cokoli čitelného na starém kompresoru: zdvihový objem, částečné označení modelu nebo tvar identifikačního štítku.
- Fotografii montážní plochy a řemenice – toto určí pohonné rozhraní rychleji než jakékoli číslo.
- Na úrovni systému – certifikace IATF 16949 pro řízení kvality v automobilovém průmyslu s rámcem kompletního procesního řízení vybudovaným podle požadavků ISO 9001, včetně kontroly příchozích materiálů, řízení procesu a testování hotových výrobků.
- Na úrovni provozu – továrna úspěšně absolvovala audit na místě provedený společností TÜV Rheinland. Rádi uspořádáte vlastní návštěvu továrny nebo audit.
- Úroveň komponentů — základní komponenty procházejí testováním dynamické rovnováhy, elektrickým výkonovým testováním, testováním za vysokých/nízkých teplot a trvanlivostním testováním na vnitřních přístrojích; materiály podléhají 100% kontrolnímu přijetí.
- Úroveň dodávky — před odesláním lze zboží zkontrolovat společnostmi SGS, BV nebo TÜV podle standardu, který určíte (např. výběrová kontrola AQL). Zboží je odesíláno až po úspěšném absolvování kontroly.
- Přístup na trh — pro ventily a motory lze vydat prohlášení o shodě s normami CE a RoHS v souladu s požadavky vašeho cílového trhu; pro Severní Ameriku lze splnit požadavky FCC. Vinutí motorů, plastové díly a kovové díly jsou řízeny v souladu s požadavky RoHS.
číslo na Kompresor Často chybí
U většiny autobusových kompresorů dojde ke konci životnosti s identifikačním štítkem, který je buď zkorodovaný, přebarvený nebo zcela chybějící. V takovém případě je nemožné postupovat od čísla dílu – proto tato stránka začíná na opačném konci.
Znáte vozidlo. Znáte přibližný rok jeho výroby. Začněte právě tam. Výrobce uvádí pro tento obnovený kompresor Bitzer vhodnost pro určitá vozidla a tato vhodnost je vstupním bodem do celé řady.
2. Co je uvedeno v nabídce o vhodnosti
Výrobce uvádí tento obnovený autobusový kompresor Bitzer pro modely KING LONG HAISE od roku 2005, včetně motorových verzí 2.4, 2.0 D a 2.2. To je uvedená shoda – nikoli obecné tvrzení, že jednotka pasuje do každého autobusu s kompresorem ve stylu Bitzer.
Pokud je váš vozidlo KING LONG HAISE z roku 2005 nebo novější, otázka shody je zodpovězena v tomto inzerátu. Pokud se jedná o jakoukoli jinou platformu, musíte místo toho použít identifikační postup uvedený v části 6.
3. Práce pozpátku: čtyři zdvihové objemy za jedním názvem
Inzerát má název *4NFCY, 4PFCY, 4TFCY* – tři modelové označení – ale uvádí čtyři hodnoty zdvihového objemu: 655, 560, 470 a 390 cm³/ot. Čtyři průměry válců jsou uvedeny jako 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm při společném zdvihu 49.5 mm.
Tato kombinace je důležitější než názvy modelů. Pokud v názvu uvedeného produktu zjistíte, do které rodiny patří, údaje o zdvihovém objemu a průměru válců vám řeknou, kterou konkrétní jednotku právě držíte – a právě tyto číselné hodnoty je třeba porovnat s jednotkou, kterou nahrazujete.
Co nabídka uvádí |
Hodnota |
Označení modelů v názvu |
4NFCY, 4PFCY, 4TFCY |
Počet válců |
4 |
Ústí |
65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm |
Zdvih |
49,5 mm |
Objem |
655 / 560 / 470 / 390 cm³/ot. |
Rozsah rychlosti |
500–3 000 ot./min |
Chladivo |
R134a |
Napětí |
24 V |
Kladivo |
2B |
Současná spotřeba |
≤ 62 W (uvedeno na stránce pod současným štítkem, zaznamenáno tak, jak je tištěno) |
Hrubá hmotnost jednotlivého balení |
34 000 KG |
Velikost balení |
42 × 38 × 38 cm |
Záruka |
1 rok |
4. Přizpůsobení průměru válce, zdvihu a zdvihového objemu vaší jednotce
Kompresor se špatným zdvihem, ale ve stejném pouzdře, se fyzicky nainstaluje, avšak bude podvýkonný nebo přetížený. Proto jsou tři uvedené hodnoty v tabulce výše ty, které je třeba porovnat s vaším starým kompresorem před objednáním.
1. Přečtěte si štítek, pokud je stále čitelný. Poznamenejte si zdvih v cm³/ot. — tato jediná hodnota omezuje výběr na jeden konkrétní model.
2. Pokud štítek chybí, změřte průměr válců (bore). Publikované průměry jsou 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm; průměr válců určuje krok zdvihu.
3. Zkontrolujte zdvih (stroke), který musí činit 49,5 mm. Všechny jednotky v tomto nabídkovém seznamu mají tento zdvih, takže odlišný zdvih znamená jinou rodinu kompresorů.
4. Potvrďte, že řemenice je typu 2B. V tomto nabídkovém seznamu je pro tuto obnovenou jednotku uvedena řemenice 2B.
5. Chladivo a elektrické rozhraní
Pro tuto jednotku je uvedeno chladivo R134a a napájení 24 V. Rozsah otáček je 500–3 000 ot/min a spotřeba proudu je v nabídkovém seznamu uvedena jako ≤ 62 W — tato hodnota je uvedena pod označením „proud“, proto je zde převzata přesně tak, jak je v seznamu vytištěna, nikoli převedena.
Jednotka je také uvedena s řemenicí 2B, která určuje rozhraní pro řemen. Pokud váš vozidlový motor používá jiný typ řemenice, je nesoulad vyrovnán ne na kompresoru, ale na spojce – naše řada magnetických spojek zahrnuje samostatně provedení 260/210 2A2b, 260 × 216 a 226/197 2A2B.
6. Co od vás žádáme, abyste nám zaslali
Protože identifikační štítek často chybí, potvrzujeme shodu na základě důkazů, nikoli pouze podle názvu modelu.
Obnovený autobusový kompresor Bitzer, řada 4NFCY / 4PFCY / 4TFCY – oficiální výrobní fotografie výrobce.
Stejná platforma je také nabízena v rekonstruované podobě v řadě BOCK FKX40 / FK40.
Rekonstrukce GEA FK40 655K / 560K / 470K – alternativní řešení, pokud jádro tvoří model FK40.
Otázka 1. Do kterých vozidel se tento obnovený agregát Bitzer vejde?
Výrobce uvádí vozidla KING LONG HAISE z roku 2005 a novější, včetně motorových verzí 2,4, 2,0 D a 2,2. U jiných platform je nutné ověřit průměr válců a objem válce.
Otázka 2. Je tento agregát obnovený nebo zcela nový?
Jedná se o obnovený agregát – v popisu je uvedeno jako obnovená výroba Bitzer, nikoli nová výroba. Stejná platforma je také k dispozici v rekonstruované podobě v řadách GEA a BOCK FK40.
Otázka 3. Jak zjistím, jaký mám objem válce?
Přečtěte si údaj na štítku ve formátu cm³/ot., nebo změřte průměr válců proti publikované sadě hodnot 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm. Zdvih je pro celou řadu 49,5 mm.
Otázka 4. Jaký chladivý prostředek a napětí?
R134a, 24 V, provozní otáčky 500–3 000 min⁻¹ s klínovým řemenem typu 2B.
Q5. Jaká je záruka?
1 rok.
7. Kde a jak je to vyráběno
Součást klimatizace autobusu se obvykle posuzuje podle tří kritérií: zda sedí, zda vydrží a zda dodavatel dokáže objednávku opakovat. Všechna tři kritéria sahají až k tomu, co továrna skutečně ovládá.
Co ovládáme |
Jaký dopad to má na vaší straně |
Navíjení motoru, vstřikování do forem, lisování a montáž – vše ve vlastní výrobě |
Shoda mezi vzorkem, který schválíte, a dávkou, kterou obdržíte |
Testování komponent na vlastních přístrojích |
Poruchové režimy, které se projeví v provozu, nikoli na zkušebním stolci |
68 spolupracujících závodů |
Zda se i objednávka v období špičky nebo velká objednávka doručí ve slíbeném termínu |
12+ let jako zlatý dodavatel Alibaba.com, hodnocení 4,7 / 5 |
Dokumentovaná historie, kterou si můžete zkontrolovat ještě před prvním objednáním |
Dodržení lhůt dodání: 91,2 %, průměrná doba odezvy ≤ 3 hodiny |
Kolik času na plánování vám tento dodavatel zabere |
Společnost byla založena v roce 2007 a sídlí v Xiangtanské ekonomické a technologické rozvojové zóně v provincii Chu-nan. Má více než 15 let zkušeností s výrobou dílů pro klimatizaci autobusů a nákladních vozidel, zaměstnává více než 80 lidí, má plochu 5 000–10 000 m², roční obrat přesahuje 90 milionů jüanů a roční výroba činí více než 800 000 kusů. Dodává do více než 50 zemí.
8. Výrobní halu, stroje a sklad
Sledujte daný díl zpětně celou továrnou – od budovy, ve které je vyráběn, až po karton, ve kterém opouští závod.
1. Závod – Xiangtanská ekonomická a technologická rozvojová zóna, provincie Chu-nan, Čína. Adresa, kde probíhají návštěvy nebo audit.
2. Montážní linka – montáž a kontrola ventilátorů a výfukových jednotek probíhá na pracovních stancích uvnitř závodu, nikoli u subdodavatelů.
3. Vinutí motoru — stator je vinut vlastními prostředky na automatickém vinacím stroji, což je proces, který rozhoduje o životnosti motoru.
4. Výrobní linka — komponenty jsou umístěny na stanicích podél linky, takže posloupnost je pevně stanovena, nikoli improvizována.
5. Sklad hotových výrobků — exportní kartony jsou připraveny k expedici, což je místo, kde se uplatňuje standard balení.
6. Zdi značky a výstava certifikátů — identita společnosti a záznamy o certifikátech uchovávané na místě.
Závod v ekonomické a technologické rozvojové zóně Xiangtan v provincii Chu-nan, Čína.
Sestavní linka – montáž a kontrola sestav vysavačů a ventilátorů probíhá na pracovních stancích.
Vlastní navíjení motorů – statorové cívky navíjeny na automatickém navíjecím stroji.
Výrobní linka – komponenty jsou umístěny na pracovištích podél linky.
Sklad hotových výrobků – exportní krabice jsou připraveny k odeslání.
Zdi značky a certifikáty a reference na místě v továrně.
Prohlídky jsou skutečné. Návštěvu nebo audit lze domluvit ještě před tím, než se zavážete k programu, a inspektor společností SGS, BV nebo TÜV se může zúčastnit před-odvozové kontroly podle standardu, který určíte.
9. Certifikace, testování a kontrola třetí stranou
Při zakoupení jakékoli součásti klimatizačního zařízení stojí za to zkontrolovat dvě samostatné věci: zda je systém kvality továrny certifikován a zda lze prokázat jednotlivou součást. Obě tyto oblasti pokrýváme a obě jsou otevřené pro ověření ze strany třetí strany.
Lze poskytnout výsledky testů. Pokud váš kvalitní dokument vyžaduje podporující číselné údaje místo pouhého prohlášení, požádejte o testová data týkající se modelu, který objednáváte.
10. Držené certifikáty s čísly
Certifikát nebo schválení s jeho číslem |
Vydáván |
Platnost |
Systém řízení kvality IATF 16949:2016 — rozsah: návrh a výroba vzduchových ventilátorů pro klimatizační zařízení [USI CKMMPC] — osvědčení č. 126765/A/0001/SM/En (čínské registrace 126765/A/0001/SM/ZH); číslo IATF 0475895 |
URS — United Registrar of Systems, vydané prostřednictvím URS Certification (Hangzhou) Co., Ltd.; ověřitelné na www.cnca.gov.cn |
Vydáno 6. června 2023, platné do 5. června 2026 |
Typové schválení podle EHS — součásti pro vozidla, způsobilé pro sériovou výrobu (E57, Republika San Marino) — schválení E57*COP*1682; zpráva o inspekci ATS-SM-IR-COP-13381 |
Orgán pro homologaci, Republika San Marino (technická služba RSMAO-01) |
Prohlédnuto 15. 5. 2024, platné do 14. 5. 2026 |
Schválení podle předpisu EHS č. 10 — elektrické/elektronické podsestavy, 24 V DC, kategorie vozidel M, N a O; typ WLNF343-4 (varianta WZHF2101-3) — schválení E57*10R06/02*0809, rozšíření 00; zpráva o inspekci ATS-SM-IR-10-13380 |
Orgán pro schvalování, Republika San Marino; AUTOMOTIVE TECHNICAL SERVICE S.r.l.; zkoušky provedl Guangzhou LCS Compliance Testing Laboratory Ltd. (ISO 17025) |
Zpráva 05/06/2024, schválení vydáno 11/07/2024 |
CE — Směrnice o elektromagnetické kompatibilitě 2014/30/EU, zkoušeno podle EN IEC 61000-6-3:2021 a EN IEC 61000-6-1:2019 (bezkartáčový ventilátor) — osvědčení TBC-C-202308-0315-1; zkušební zpráva TBR-C-202308-0315-1 |
Shenzhen Toby Technology Co., Ltd. |
17. října 2023 |
RoHS — Směrnice 2011/65/EU ve znění pozdějších změn (EU) 2015/863, zkoušeno podle řady norem IEC 62321 (bezkartáčový ventilátor) — osvědčení TBC-C-202308-0315-2; zkušební zpráva TBR-C-202308-0315-2 |
Shenzhen Toby Laboratories Inc. |
23. října 2023 |
Směrnice o nízkém napětí 2014/35/EU (příloha III) a směrnice o elektromagnetické kompatibilitě 2014/30/EU (příloha II) — EN IEC 60335-1:2023, EN 62233:2008, EN IEC 55014-1:2021, EN IEC 55014-2:2021, EN IEC 61000-6-1:2019, EN IEC 61000-6-3:2021 (bezkartáčový ventilátor) — osvědčení M.2024.206.C110335; zpráva TCF-OY20241115-EMCLVD-A |
UDEM International Certification Auditing Training Centre Industry and Trade Inc. Co. (Ankara, Turecko); ověřitelné na www.udem.com.tr |
Zaregistrováno 26. 11. 2024, platné do 25. 11. 2029 |
Každý řádek výše lze ověřit. PDF certifikátů poskytujeme na vyžádání, abyste mohli číslo porovnat s vydávající organizací a s modely uvedenými přímo v certifikátu. Registrace podle IATF 16949 a typové schválení E57 ze San Marina jsou platné na úrovni celé společnosti; schválení CE, RoHS, nízkého napětí/EMC a ECE R10 se vztahují na řadu bezkartáčových ventilátorů.
Certifikát registrace podle IATF 16949:2016 č. 126765/A/0001/SM/En — platný do 05. června 2026.
Typové schválení ECE E57*COP*1682, Republika San Marino — platné do 14.05.2026.
Certifikát CE / EMC TBC-C-202308-0315-1 — zpráva o zkouškách TBR-C-202308-0315-1.
Prohlášení o shodě s RoHS TBC-C-202308-0315-2 — zpráva o zkouškách TBR-C-202308-0315-2.
Certifikát pro nízké napětí / EMC M.2024.206.C110335 — platnost do 25. 11. 2029.
11. Jak malé množství objednávky je možné a jak dlouho trvá dodání
Minimální objednací množství (MOQ) a doba výroby jsou dvě veličiny, které určují, kolik pracovního kapitálu stojí jedna polička. Obě jsou stanoveny typem položky, proto si přečtěte řádek odpovídající položce, kterou zakupujete.
Standardní položky z katalogu |
Od 1 do 2 kusů – některé ventilátory od 1 kusu, chladičové ventilátory od 2 kusů |
Dávkové položky |
Obvykle 6 až 50 kusů, podle konkrétního odkazu |
Položky na míru |
Závisí na použitých nástrojích a technologickém postupu; pro každý projekt je potvrzeno zvlášť |
Doba dodání |
Časový interval mezi potvrzením objednávky a připraveností zboží k expedici; hodnota pro vaše množství je uvedena v cenové nabídce |
Zkouškové objednávky jsou běžnou cestou. Nejprve otestujte kvalitu na malém množství, poté rozšiřte objednávky, jakmile se produkt osvědčí na vašem trhu. Množství objednávky, doba výroby a způsob dopravy jsou potvrzeny společně s cenovou nabídkou.
Číslo dílu / model |
Minimální množství objednávky |
Doba výroby |
Fk40 655k |
2 kusy |
1–100 kusů: 60 dní; 100 kusů: dohodou |
260/–210 2A–2B |
Žádné minimální množství objednávky – přijímáme jakékoli množství |
1–100 kusů: 35 dní; 100 kusů: dohodou |
Jak je uvedeno v oficiálním seznamu pro každý výše uvedený odkaz. Doba výroby je doba uvedená pro výrobu zboží před expedicí; přesná doba pro vaše množství je potvrzena v cenové nabídce.
12. Čtyři možnosti přizpůsobení a jejich průběh
Většina dodavatelů nabízí *přizpůsobení* jako jeden pojem. Ve skutečnosti se však rozděluje na čtyři různé projekty s čtyřmi různými dodacími lhůtami; důležité je vědět, který z nich požadujete, aby byl termínový plán dodržen.
1. ODM privátní značka – vyrábíme součástku, kterou již vyrábíme, a aplikujeme vaši identitu: potisk síťovým tiskem, štítek, balení, návod k použití a záruční list.
2. Zpětné inženýrství na základě vzorku – pošlete starou, poškozenou nebo originální součást, která je pak rozebrána, změřena, analyzována z hlediska materiálu a reprodukována podle parametrů. Užitečné v případech, kdy neexistuje žádný výkres a originál není k dispozici.
3. Plná individualizace podle výkresu – rozměry, elektrické parametry a způsob upevnění jsou vyrobeny podle vašeho 2D/3D výkresu nebo tabulky parametrů.
4. Vývoj založený na návrhu – od konceptu až po výrobu, včetně optimalizace nákladů zpětnou metodou v rámci stanovených limitů kvality, pro aplikace, ke kterým vůbec neexistuje referenční součást.
Fáze |
Co se děje |
Čas |
1. Shromažďování požadavků |
Projekt může být zahájen pomocí libovolného z následujících: čísla originálního vybavení (OE), fyzického vzorku, 2D/3D výkresu nebo tabulky parametrů – čím úplnější je vstup, tím kratší je vývoj. |
Okamžitě |
2. Potvrzení řešení |
Porovnání rozměrů se vzorkem nebo číslem OE, posouzení shody, plán vývoje a cenová nabídka. Při předložení výkresu a vzorku se obvykle nepotřebuje žádné nástrojové vybavení pro výrobu vzorku. |
Dny |
3. Výroba vzorku |
Vzorek je vyroben a dodán k prohlídce ještě před zahájením sériové výroby. |
Přibližně 30 dní pro standardní práci na základě vzorku; výroba nového nástrojového vybavení závisí na složitosti formy |
4. Masová výroba |
Výroba dávky po schválení vzorku, včetně kontroly prvního výrobku a výběru vzorků během výroby |
40–60 dní skladování, podle procesu a množství |
Zajištění kvality v rámci individuálního projektu probíhá ve třech vrstvách: měření rozměrů a zkouška montáže ve fázi vývoje; dodání předvýrobního vzorku k vaší kontrole; a kontrola prvního výrobku spolu s výběrem vzorků během výroby, včetně sledovatelných záznamů pro klíčové rozměry, dynamickou rovnováhu a elektrické parametry.
13. Trhy, na kterých působíme, a značky, které uvádíme
Kraj |
Typický kupující |
Blízkého východu |
Velkoobchodní firmy pro trh náhradních dílů a dílny pro vozové parky |
Jižní Ameriky |
Distributoři náhradních dílů a řetězce opravných dílen |
Jihovýchodní Asie |
Velkoobchodní firmy a dílny specializující se na přestavbu klimatizace |
Východní Evropa |
Distributoři a provozy údržby vozových parků |
Mexiko, Spojené arabské emiráty a Filipíny jsou tři největší jednotlivé exportní trhy. Vedle regionálního obchodu společnost dodává zákazníkům flotil a dílnám specializujícím se na přestavby klimatizace, které nakupují podle seznamu vozidel, nikoli podle čísla dílu.
Křížové odkazy na náhradní díly: SPAL, Valeo, Thermo King, Webasto, Scania, Yutong, DAF, Mercedes, Volvo a Hwasung Thermo. Pokud je možné neověřené shodování, upozorníme na to a navrhneme ověření na vzorku místo odeslání na základě předpokladu.
14. Otázky, které kupující klade před objednáním
Otázka 1. Jaké je minimální množství objednávky?
Standardní položky z katalogu začínají od 1–2 kusů; dávkové položky obvykle činí 6–50 kusů; u individuálně vyráběných položek závisí minimální množství na použitém nástrojovém vybavení a technologickém postupu. Zkouškové objednávky jsou vítány – takto se standardně snižuje riziko při zahájení nového programu.
Otázka 2. Jaké jsou platební podmínky?
Platební podmínky jsou potvrzeny v nabídce. Pokud oficiální seznam uvádí způsoby platby, jsou uvedeny v části objednávky na této stránce.
Otázka 3: Jakou záruku poskytujete?
1 rok.
Otázka 4: Můžete poskytnout vzorky?
Dostupnost vzorků se liší podle odkazu. Pokud seznam uvádí podmínky pro vzorky, lze dodat vzorek za uvedený poplatek za vzorek. Pošlete nám číslo dílu a my potvrdíme jeho dostupnost pro váš model.
Otázka 5: Jak je zboží baleno?
Standardní exportní balení je zahrnuto: vnitřní krabice, vnější karton a tlumicí vložky, vyrobené podle námořních přepravních norem s testováním odolnosti proti pádu a stlačení před expedicí. Barevné tiskové úpravy, dřevěné bedny a paletizace jsou volitelné.
Otázka 6: Přijímáte inspekci třetí stranou?
Ano – SGS, BV nebo TÜV před expedicí podle standardu, který určíte (např. výběrová kontrola AQL). Zboží je expedováno až po úspěšném průchodu inspekcí.
Pošlete nám údaje o vozidle
Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. — založena v roce 2007, výrobce klimatizačních dílů pro autobusy a nákladní vozy, elektrických ventilátorů, vysavačů, osvětlení a součástí alternátorů, certifikovaná podle norem ISO 9001 a IATF 16949.
Uveďte název výrobce vozidla, model a rok výroby – a pokud máte, i fotografii starého kompresoru – a my Vám potvrdíme, jaký krok výkonu potřebujete, než objednáte.
WhatsApp / WeChat: +86-18670382782 | Pevná linka: +86-0731-82034997 / 82034998
E-mail: [email protected] | Webové stránky: www.cooliparts.com | www.weilipart.com | www.weiliautomotive.com
Pošlete nám číslo OEM dílu, typ vozidla nebo výkres — do 24 hodin Vám zašleme cenovou nabídku a technický datový list.