Aloita ajoneuvosta, ei puristimesta – uudistettu Bitzer 4NFCY / 4PFCY / 4TFCY
Neljä siirtotilavuutta yhdessä listauksessa · 24 V · R134a · 4 sylinteriä · 500–3 000 rpm · 1 vuoden takuu
Asiakirjatyyppi: OEM-varaosatiedosto | Alusta: Bitzer 4-sarja | Tilanne: uusittu | Takuu: 1 vuosi
- Yleiskatsaus
- Suositellut tuotteet
- Ajoneuvo: merkki, malli ja mallivuosi — KING LONG HAISE vuodelta 2005 tai uudempi on tämän tuotteen ilmoitettu soveltuvuus.
- Moottoriversio, jos tiedossa: 2,4, 2,0 D tai 2,2.
- Mitä tahansa luettavissa olevaa vanhasta puristimesta: tilavuus, osittainen mallikoodi tai tunnistuslevyn muoto.
- Valokuvassa on kiinnityspinta ja hihnapyörä, joka asettaa voimanvälitysliitännän nopeammin kuin mikään muu numero.
- Järjestelmätasolla — IATF 16949 -sertifiointi autoteollisuuden laatum hallintajärjestelmiin, jossa koko prosessin hallintakehys on rakennettu ISO 9001 -vaatimusten mukaisesti, kattaa tulovalvonnan, prosessin aikaisen valvonnan ja valmiiden tuotteiden testauksen.
- Tehtästasolla — tehdas on läpäissyt TÜV Rheinlandin paikan päällä suoritettavan tarkastuksen. Voit halutessasi järjestää omat tehdasvierailusi tai tarkastuksesi.
- Komponenttitasolla — keskeiset komponentit testataan dynaamisella tasapainotuksella, sähköisellä suorituskyvyn testauksella, korkean ja alhaisen lämpötilan testauksella sekä kestävyystestauksella sisäisillä mittauslaitteilla, ja kaikki materiaalit tarkastetaan 100 %:sti tulovalvonnan yhteydessä.
- Lähetystasolla — SGS, BV tai TÜV voivat suorittaa tarkastuksen ennen lähetystä standardin mukaan, jonka valitset, esimerkiksi AQL-näytteenotto. Tavarat lähetetään vasta kun tarkastus on hyväksytty.
- Markkinoille pääsy — tuulensuojien ja moottorien tuotteille voidaan antaa CE- ja RoHS-yhteensopivuusvakuutukset kohdemarkkinoitasi varten; Pohjois-Amerikassa voidaan täyttää FCC-vaatimukset. Moottorien käämitykset, muoviosat ja metalliosat ovat RoHS-vaatimusten mukaisia.
1. Numero, joka on Kompressori Usein puuttuu
Useimmat bussien kompressorit saavuttavat elinkaarensa lopun, jolloin tunnistuslevy on joko ruostunut, maalattu peitoksi tai kokonaan poissa. Tässä tapauksessa ei ole mahdollista edetä osanumerosta eteenpäin – siksi tämä sivu alkaa toisesta päästä.
Tiedät ajoneuvon. Tiedät suunnilleen, milloin se valmistettiin. Aloita siitä. Valmistaja ilmoittaa tähän uusittuun Bitzer-kompressoriyksikköön liittyvän ajoneuvosovitteen, ja tämä sovite on sisäänkäynti tuotevalikoimaan.
2. Mitä listaus sanoo sovitteesta
Valmistaja luettelee tämän uusitun Bitzer-bussikompressorin KING LONG HAISE -ajoneuvoihin vuosimallista 2005 alkaen, kattaa 2,4-, 2,0 D- ja 2,2-moottoriversiot. Tämä on ilmoitettu sovite – ei yleistä väitettä siitä, että yksikkö sopii kaikkiin Bitzer-tyylisiä kompressoreita käyttäviin linja-autoihin.
Jos ajoneuvosi on KING LONG HAISE vuosimallia 2005 tai uudempi, sovitekysymys ratkeaa listauksesta. Jos se on mikä tahansa muu alusta, sinun on käytettävä tunnistustietojen perusteella tehtävää menetelmää kohdassa 6.
3. Työskentely taaksepäin: Neljä iskutilavuutta yhden nimen takana
Listauksessa on otsikko *4NFCY, 4PFCY, 4TFCY* — kolme mallimerkintää — mutta siinä julkaistaan neljä iskutilavuutta: 655, 560, 470 ja 390 cm³/kierros. Neljän sylinterin sisähalkaisijat ilmoitetaan arvoilla 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm yhteisellä iskunpituudella 49,5 mm.
Tämä yhdistelmä on tärkeämpi kuin mallinimet. Jos otsikko kertoo, mihin perheeseen laite kuuluu, niin sisähalkaisija- ja iskutilavuusarvot kertovat, mikä yksikkö sinulla todellisuudessa on käytössä — ja juuri näitä lukuja tulisi verrata korvattavaan yksikköön.
Mitä listaus julkaisee |
Arvo |
Mallimerkinnät otsikossa |
4NFCY, 4PFCY, 4TFCY |
Sylinterien määrä |
4 |
Reissu |
65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm |
Isku |
49,5 mm |
Iskutilavuus |
655 / 560 / 470 / 390 cm³/kierros |
Nopeusalue |
500–3 000 min⁻¹ |
Kylmäaine |
R134a |
Jännite |
24 v |
Sähkölaite |
2b |
Virrankulutus |
≤ 62 W (ilmoitettu sivulla nykyisen merkinnän alla, kirjattu painetussa muodossa) |
Yhden bruttopaino |
34.000 KG |
Pakkauskoko |
42 × 38 × 38 cm |
Takuu |
1 vuosi |
4. Sovita poran halkaisija, iskun pituus ja tilavuus yksikköösi
Väärän tilavuuden kompressori samassa kotelossa mahtuu fyysisesti paikalleen, mutta toimii huonosti tai ylikuormittaa järjestelmän. Siksi yllä olevan taulukon kolme arvoa ovat ne, jotka kannattaa mitata vanhan yksikkösi vastaaviksi ennen tilausta.
1. Lue kyltti, jos se on vielä luettavissa. Merkitse tilavuus kuutiosenttimetreinä kierrosta kohti (cc/rev) – tämä ainoa luku rajaa vaihtoehdot yhdeksi yksiköksi.
2. Jos kylttiä ei ole, mittaa poran halkaisija. Julkaistut halkaisijat ovat 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm; poran halkaisija määrittää tilavuusluokan.
3. Tarkista, että iskun pituus on 49,5 mm. Kaikki tässä listauksessa olevat yksiköt jakavat tämän iskun pituuden, joten eri iskun pituus tarkoittaa eri perheen yksikköä.
4. Vahvista, että hihnapyörä on 2B. Tässä uudelleenvalmistetussa yksikössä on 2B-hihnapyörä, kuten listauksessa ilmoitetaan.
5. Jäähdytysaine ja sähköliitäntä
Tälle yksikölle on ilmoitettu R134a ja 24 V. Nopeusalue on 500–3 000 rpm, ja virran kulutus on merkitty tuotetiedoissa arvoksi ≤ 62 W — luku esiintyy virralle varatun merkinnän alla, joten se toimitetaan tässä tarkalleen niin kuin se on painettu, ei muunnetussa muodossa.
Yksikkö on listattu myös 2B-hihnapyörällä, joka määrittää hihnapäätteen. Jos ajoneuvossasi käytetään eri tyyppistä hihnapyörää, kyseinen epäsovitteisuus ratkaistaan kytkimen kautta eikä puristimen kautta — meidän magneettikytkinvalikoimamme kattaa erikseen muodot 260/210 2A2b, 260 × 216 ja 226/197 2A2B.
6. Mitä pyydämme lähettämään
Koska tunnistuslevy on usein poissa, vahvistamme yhteensopivuuden todisteiden perusteella, ei pelkästään mallinimen perusteella.
Uudistettu Bitzer-bussin ilmanpuristin, 4NFCY / 4PFCY / 4TFCY -perhe — valmistajan virallinen tuotekuva.
Samaa alustaa palvellee uudelleenrakennettuna myös BOCK FKX40 / FK40 -sarja.
GEA FK40 655K / 560K / 470K -uudelleenrakennus — vaihtoehtoinen ratkaisu, kun ytimenä on FK40.
K1. Mihin ajoneuvoihin tämä uudistettu Bitzer-yksikkö sopii?
Valmistaja ilmoittaa, että se soveltuu KING LONG HAISE -ajoneuvoihin vuodelta 2005 ja uudempiin, kattaa 2,4, 2,0 D ja 2,2 moottoriversiot. Muiden alustojen yhteensopivuus tulee varmistaa sylinterin halkaisijan ja iskutilavuuden perusteella.
K2. Onko se uudistettu vai täysin uusi?
Kyseessä on uudistettu yksikkö — tarjous mainitsee sen uudistettuna Bitzer-tuotteena, ei uudella valmistuksella tehtynä. Samaa alustaa on saatavilla myös uudelleenrakennettuna GEA- ja BOCK FK40 -sarjoista.
K3. Kuinka voin selvittää, mikä on iskutilavuuteni?
Lue levyltä tilavuus (cc/kierros) -arvo tai mittaa sisähalkaisija vertailussa julkistettuihin arvoihin: 65 / 60 / 55 / 50 / 55 mm. Iskunpituus on 49,5 mm koko tuoteluettelossa.
K4. Mikä jäähdytysaine ja jännite?
R134a, 24 V, toiminta-alue 500–3 000 rpm, 2B-hihnapyörä.
K5. Mikä on takuun kesto?
1 vuosi.
7. Missä ja miten tämä valmistetaan
Bussin ilmastointiosaa arvioidaan yleensä kolmella tavalla: sopiiko se, kestävätkö se ja pystyykö toimittaja toistamaan tilauksen. Kaikki kolme liittyvät siihen, mitä tehdas itse hallitsee.
Mitä me hallitsemme |
Mitä se vaikuttaa teidän puolellanne |
Moottorin käämin, muotinvalun, leimauksen ja kokoonpanon valmistus omilla tiloilla |
Yhtenäisyys hyväksymänne näytteen ja saamanne erän välillä |
Komponenttien testaus omilla mittauslaitteilla |
Vianmuodot, jotka ilmenevät käytössä eivätkä laboratoriotesteissä |
68 yhteistyössä toimivaa tehdasta |
Toimitetaanko huippukauden tai suuren tilauksen tuotteet edelleen luvatulla päivämäärällä |
alibaba.com:n kultatoimittaja yli 12 vuoden ajan, arvosana 4,7 / 5 |
Tarkistettavissa oleva työhistoria ennen ensimmäisen tilauksen tekemistä |
Ajoissa toimitettujen tilausten osuus 91,2 %, keskimääräinen vastausaika ≤ 3 tuntia |
Kuinka paljon tämä toimittaja kuluttaa omaa suunnitteluaikaanne |
Perustettu vuonna 2007 ja sijaitsee Xiangtanin talous- ja teknologian kehitysalueella, Hunanin maakunnassa; yrityksellä on yli 15 vuoden kokemus linja-autojen ja kuorma-autojen ilmastointiosista, sillä on yli 80 työntekijää ja sen tilat ovat 5 000–10 000 neliömetriä suuret, vuosittaiset myynnit ylittävät 90 miljoonaa yuania ja vuosittainen tuotantomäärä ylittää 800 000 yksikköä, sekä se vie tuotteitaan yli 50 maahan.
8. Tuotantolinja, koneet ja varasto
Seuraa osaa takaperin tehtaalla: rakennuksesta, jossa sitä valmistetaan, kartonkilaatikkoon, johon se pakataan lähtöön.
1. Tehtaan sijainti — Xiangtanin taloudellinen ja teknologinen kehitysalue, Hunanin maakunta, Kiina. Osoite, jossa vierailu tai tarkastus suoritetaan.
2. Kokoonpanolinja — ilmanpoistimien ja tuulintimien kokoonpanot valmistetaan ja tarkastetaan työpöydällä, eikä niitä ulkoisteta.
3. Moottorin kääminen — staattorit kierretään sisäisesti automaattisella käämityskoneella, mikä on prosessi, joka määrittää moottorin käyttöiän.
4. Tuotantolinja — komponentit sijoitetaan linjan työasemille, joten järjestys on kiinteä eikä improvisoitu.
5. Valmiiden tuotteiden varasto — vientilaatikot sijoitetaan lähetystä varten, ja tässä vaiheessa sovelletaan pakkausstandardia.
6. Merkkitaulu ja todistusten näyttely — yrityksen tunnus ja paikan päällä säilytetyt todistukset.
Tehtaan sijainti Xiangtanin talous- ja teknologian kehitysalueella, Hunan-provinssissa, Kiinassa.
Kokoonpanolinja – puhaltimet ja tuuletintyypit rakennetaan ja tarkastetaan työpöydällä.
Sisäinen moottorikääntö — staattorit kierretään automaattisella kääntökoneella.
Tuotantolinja — komponentit ovat valmiina työasemilla linjan varrella.
Valmiiden tuotteiden varasto — vientilaatikot ovat valmiina lähetettäväksi.
Brändiseinä sekä tehtaalla näytettävät todistukset ja viitteet.
Käynnit ovat todellisia. Käynti tai tarkastus voidaan järjestää ennen kuin teette sitoumuksen ohjelmaan, ja SGS:n, BV:n tai TÜV:n tarkastaja voi osallistua ennen lähetyksen suoritusta tehtävään tarkastukseen valitsemanne standardin mukaisesti.
9. Sertifiointi, testaus ja kolmannen osapuolen tarkastus
Kahta erillistä asiaa kannattaa tarkistaa kaikista ilmastointiosista, joita hankit: onko tehtaan laatujärjestelmä sertifioitu ja voidaanko yksittäistä osaa todentaa. Käsittelemme molempia näkökohtia, ja molemmat ovat avoimia ulkopuoliselle tarkastukselle.
Testituloksia voidaan tarjota. Jos laadulliseen tiedostoon tarvitaan tukilukuja eikä vain lausuntoa, pyydä testituloksia tilaamallasi mallilla.
10. Omistetut todistukset, numeroiden kanssa
Todistus tai hyväksyntä, sen numero |
Annettu |
Käytettävyys |
IATF 16949:2016 -laatujärjestelmä — soveltamisala: ilmastointilaitteiden ilmanpuhaltimien suunnittelu ja valmistus [USI CKMMPC] — Todistus 126765/A/0001/SM/En (CN-rekisteröinti 126765/A/0001/SM/ZH); IATF-numero 0475895 |
URS — United Registrar of Systems, myönnetty URS Certification (Hangzhou) Co., Ltd.:n kautta; tarkistettavissa osoitteessa www.cnca.gov.cn |
Myönnetty 6. kesäkuuta 2023, voimassa 5. kesäkuuta 2026 asti |
ECE-tyyppihyväksyntä — ajoneuvojen komponentit, jotka on hyväksytty sarjatuotantoon (E57, San Marinon tasavalta) — Hyväksyntä E57*COP*1682; tarkastusraportti ATS-SM-IR-COP-13381 |
Hyväksyntäviranomainen, San Marinon tasavalta (tekniikka-asiantuntijapalvelu RSMAO-01) |
Tarkastettu 15.05.2024, voimassa 14.05.2026 asti |
ECE-asetus nro 10 -hyväksyntä — sähkö-/elektroniikkakomponenttiryhmä, 24 V DC, ajoneuvoluokat M, N ja O; tyyppi WLNF343-4 (muunnos WZHF2101-3) — Hyväksyntä E57*10R06/02*0809, laajennus 00; tarkastusraportti ATS-SM-IR-10-13380 |
Hyväksyntäviranomainen, San Marinon tasavalta; AUTOMOTIVE TECHNICAL SERVICE S.r.l.; testannut Guangzhou LCS Compliance Testing Laboratory Ltd. (ISO 17025) |
Raportti 05.06.2024, hyväksyntä annettu 11.07.2024 |
CE — elektromagneettisen yhteensopivuuden direktiivi 2014/30/EU, testattu standardien EN IEC 61000-6-3:2021 ja EN IEC 61000-6-1:2019 mukaisesti (harjaton tuuletin) — Todistus TBC-C-202308-0315-1; testiraportti TBR-C-202308-0315-1 |
Shenzhen Toby Technology Co., Ltd. |
17. lokakuuta 2023 |
RoHS — direktiivi 2011/65/EY, jota on muutettu asetuksella (EU) 2015/863, testattu IEC 62321 -sarjan mukaisesti (tasavirtamoottorinen tuuletin) — todistus TBC-C-202308-0315-2; testiraportti TBR-C-202308-0315-2 |
Shenzhen Toby Laboratories Inc. |
23. lokakuuta 2023 |
Pienjännitedirektiivi 2014/35/EY (liite III) ja sähkömagneettisen yhteensopivuuden direktiivi 2014/30/EY (liite II) — EN IEC 60335-1:2023, EN 62233:2008, EN IEC 55014-1:2021, EN IEC 55014-2:2021, EN IEC 61000-6-1:2019, EN IEC 61000-6-3:2021 (tasavirtamoottorinen tuuletin) — todistus M.2024.206.C110335; raportti TCF-OY20241115-EMCLVD-A |
UDEM International Certification Auditing Training Centre Industry and Trade Inc. Co. (Ankara, Türkiye); tarkistettavissa osoitteessa www.udem.com.tr |
Rekisteröity 26.11.2024, voimassa 25.11.2029 asti |
Jokainen yllä oleva rivi voidaan tarkistaa. Todistusten PDF-tiedostot toimitetaan pyynnöstä, jotta voit varmistaa numeron myöntäneen tahon ja todistuksessa mainittujen mallien kanssa. IATF 16949 -rekisteröinti ja San Marinon E57 -tyyppihyväksyntä ovat yritystasolla; CE-, RoHS-, pienjännite-/EMC- ja ECE R10 -hyväksynnät koskevat koko brushless-tuuletinperhettä.
IATF 16949:2016 -rekisteröintitodistus 126765/A/0001/SM/En — voimassa 5.6.2026 asti.
ECE-tyyppihyväksyntä E57*COP*1682, San Marinon tasavalta — voimassa 14.5.2026 asti.
CE / EMC -sertifikaatti TBC-C-202308-0315-1 — testiraportti TBR-C-202308-0315-1.
RoHS-ilmoitus TBC-C-202308-0315-2 — testiraportti TBR-C-202308-0315-2.
Matalajännite / EMC -sertifikaatti M.2024.206.C110335 — voimassa 25.11.2029 asti.
11. Kuinka pieni tilaus voidaan tehdä ja kuinka kauan toimitukseen kestää
Vähimmäistilattava määrä (MOQ) ja tuotantoaika ovat kaksi lukuarvoa, jotka määrittävät, kuinka paljon työpääomaa yksi hyllypaikka maksaa. Molemmat määritellään tuotteen tyypin perusteella, joten lue riviltä, joka vastaa ostamaasi tuotetta.
Standardikatalogituotteet |
1–2 kappaletta – joistakin ilmanpoistimista 1 kappale, kondensaattorituulettimista 2 kappaletta |
Erätuotteet |
Yleensä 6–50 kappaletta viitteen mukaan |
Mukautetut tuotteet |
Riippuu käytettävistä työkaluista ja prosesseista; vahvistetaan jokaisen projektin yhteydessä |
Toimitusaika |
Tilauksen vahvistamisen ja tavaroiden valmiuden välillä kuluvaa aikaa ennen lähetystä; teidän tilaamallanne määrällä saatu arvo vahvistetaan tarjouksessa |
Kokeilutilaukset ovat normaali tapa. Testaa laadun pienellä määrällä ensin, ja lisää sitten tilausta, kun tuote on osoittautunut toimivaksi markkinoillanne. Tilattu määrä, tuotanta-aika ja kuljetustapa vahvistetaan yhdessä tarjouksen kanssa.
Osaluku / malli |
Minimitilausmäärä |
Valmistusaika |
Fk40 655k |
2 kappaletta |
1–100 kpl: 60 päivää; yli 100 kpl: neuvoteltava |
260/–210 2A–2B |
Ei vähimmäistilattavien määriä – kaikki määrät hyväksytään |
1–100 kappaletta: 35 päivää; yli 100 kappaletta: neuvoteltava |
Kuten julkisessa listauksessa jokaiselle edellä mainitulle viitteelle. Tuotantoaika tarkoittaa aikaa, joka kuluu tuotteiden valmistamiseen ennen lähetystä; tarkka aika teidän tilaamallenne määrälle vahvistetaan tarjouksessa.
12. Neljä räätälöintitapaa ja niiden kulku
Useimmat toimittajat mainitsevat *mukauttamisen* yhtenä käsitteenä. Käytännössä se jakautuu neljään eri projektiin, joilla on neljä eri valmistusaikaa, ja sen tiedon, mikä näistä projekteista on kyseessä, säilyttäminen ohjelman aikataulussa on ratkaisevaa.
1. ODM-omaleimattu tuote – valmistamme osan, jota jo tuotamme, ja lisäämme siihen teidän tunnisteenne: silkkipainoksen, merkintätarran, pakkauslaatikon, käyttöohjeen ja takuukortin. Nopein reitti ja pienin työkalukustannusalttius.
2. Näytteestä tehty käänteinen suunnittelu – lähetä vanha, vaurioitunut tai alkuperäinen osa, joka puretaan, mitataan, materiaali analysoidaan ja osa valmistetaan parametrien perusteella. Hyödyllistä silloin, kun piirustusta ei ole saatavilla ja alkuperäistä osaa ei voida hankkia.
3. Täydellinen mukauttaminen piirustuksen mukaan – mitat, sähköiset parametrit ja kiinnitystapa tehdään asiakkaan 2D-/3D-piirustuksen tai parametritaulukon perusteella.
4. Suunnittelupohjainen kehitys – käsite tuotantoon saakka, mukaan lukien kustannusten takaperin optimointi laatuvaatimusten puitteissa sovelluksille, joille ei ole olemassa vertailukomponenttia.
Näyttö |
Mitä tapahtuu |
Aika |
1. Vaatimusten keruu |
Projekti alkaa joko OE-numerolla, fyysisellä näytteellä, 2D-/3D-piirustuksella tai parametritaulukolla – mitä täydellisempi syöte, sitä lyhyempi kehitysaika. |
Heti |
2. Ratkaisun vahvistaminen |
Mittausten vertailu näytteen tai OE:n kanssa, vastaavuusarviointi, kehityssuunnitelma ja tarjous. Piirustuksen ja näytteen perusteella näyte voidaan yleensä valmistaa ilman työkalujen valmistusta. |
Päivää |
3. Näytteen valmistus |
Näyte valmistetaan ja toimitetaan tarkastettavaksi ennen sarjatuotannon aloittamista. |
Noin 30 päivää standardin näytteepohjaiselle työlle; uusien työkalujen valmistusaika riippuu muottien monimutkaisuudesta. |
4. Sarjatuotanto |
Erikoistuotanto aloitetaan näytteen hyväksymisen jälkeen, mukaan lukien ensimmäisen tuotteen tarkastus ja prosessin aikainen otantatarkastus. |
varastointiaika 40–60 päivää, riippuen prosessista ja määrästä |
Laadunvarmistus räätälöidyssä projektissa toteutetaan kolmella tasolla: mittojen kartoitus ja kokeellinen asennus kehitysvaiheessa; esituotantovaiheessa toimitettava näyte teidän tarkastettavaksesi; sekä ensimmäisen tuotteen tarkastus ja tuotannon aikainen otantatarkastus, johon liittyy jäljitettävät tiedot tärkeistä mitoista, dynaamisesta tasapainosta ja sähköparametreista.
13. Palvelualueet ja brändit, joita vertailuun käytetään
Alue |
Tyypillinen ostaja |
Lähi-itä |
Jälkimarkkinoiden tukkukaupat ja flottatehtaat |
Etelä-Amerikka |
Vaihto-osien jakelijat ja korjausketjut |
Kaakkois-Aasia |
Tukkukaupat ja ilmastointimuuntotehtaat |
Itä-Eurooppa |
Jakelijat ja flottahuollon toimintayksiköt |
Meksiko, Yhdistyneet arabiemiirikunnat ja Filippiinit ovat kolme suurinta yksittäistä vientimarkkinaa. Alueellisen kaupan lisäksi yritys toimittaa tuotteita flottasiin ja ilmastointimuuntotehtaisiin, jotka ostavat tuotteita ajoneuvoluettelosta eivätkä osanumeron perusteella.
Ristiinviitattu vaihtokattavuus: SPAL, Valeo, Thermo King, Webasto, Scania, Yutong, DAF, Mercedes, Volvo ja Hwasung Thermo. Jos vastaavuus ei ole vahvistettu, ilmoitamme siitä ja ehdotamme näytteen tarkastusta ennen toimitusta oletuksen varassa.
14. Kysymykset, joita ostajat esittävät ennen tilausta
K1. Mikä on pienin tilausmäärä?
Standardit luettelotuotteet alkavat 1–2 kappaleesta; erätuotteet ovat yleensä 6–50 kappaletta; räätälöidyt tuotteet riippuvat käytetyistä työkaluista ja valmistusprosesseista. Kokeilutilaukset ovat tervetulleita — tämä on yleinen tapa vähentää riskiä ensimmäisessä ohjelmassa.
K2. Mitkä ovat maksuehdot?
Maksuehdot vahvistetaan tarjouksessa. Jos virallisessa listauksessa julkaistaan maksutavat, ne näytetään tämän sivun tilausosiossa.
K3. Mitä takuuta annatte?
1 vuosi.
K4. Voitteko toimittaa näytteitä?
Näytteiden saatavuus vaihtelee viitteittäin. Jos luettelossa ilmoitetaan näytteenottoehdot, näyte voidaan toimittaa mainitulla näyttemaksulla. Lähetä meille osanumero, jotta voimme vahvistaa sen saatavuuden teidän malliinne.
Kysymys 5. Kuinka tavarat pakataan?
Standardipakkaus vientiin sisältyy: sisälaatikko, ulkolaatikko ja iskunvaimennus, jotka on valmistettu merikuljetuksia varten ja joissa on suoritettu pudotus- ja puristustestaus ennen lähetystä. Väritulosteet, puukotit ja paletointi ovat lisäpalveluita.
Kysymys 6. Hyväksyttekö kolmannen osapuolen tarkastukset?
Kyllä — SGS, BV tai TÜV ennen lähettämistä, käyttäen teidän määrittämää standardia, kuten AQL-näytteenottoa. Tavarat lähetetään vasta tarkastuksen onnistuttua.
Lähetä meille ajoneuvon tiedot
Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. — perustettu vuonna 2007, ISO 9001- ja IATF 16949 -sertifioitu valmistaja, joka tuottaa linja-autojen ja kuorma-autojen ilmastointiosia, sähköisiä tuulia, imureita, valaistuslaitteita ja vaihtovirtageneraattoreiden osia.
Kerro meille auton merkki, malli ja valmistusvuosi – ja lähetä vanhan kompressorin kuva, jos sinulla on sellainen – niin vahvistamme, mikä siirtymävaihe sinun tarvitset ennen tilausta.
WhatsApp / WeChat: +86-18670382782 | Puhelin: +86-0731-82034997 / 82034998
Sähköposti: [email protected] | Verkkosivustot: www.cooliparts.com | www.weilipart.com | www.weiliautomotive.com
Lähetä meille OEM-osanumero, ajoneuvomalli tai piirustus — vastaamme 24 tunnissa tarjouksella ja teknisellä tiedotusarkilla.