A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches
260/210 2A2b · 260 × 216 mm · 226/197 2A2B · 24 V et 12 V / 24 V · 60 W et plus · garantia 1 annu
Typus documenti: file producti de substitutione OEM | Series: quinque clutches magneticas | Garantia: 1 annu
- Conspectus
- Producta commendata
- Buyer profile — aftermarket replacement wholesalers, air-conditioning conversion workshops and fleet customers across the Middle East, South America, South East Asia and Eastern Europe.
- Market concentration — Mexico, the UAE and the Philippines are the three largest export markets.
- Cross-referenced brands — SPAL, Valeo, Thermo King, Webasto, Scania, Yutong, DAF, Mercedes, Volvo and Hwasung Thermo.
- Cobertura vehicular — automóviles de pasajeros, autobuses y autocares, camiones pesados y semirremolques, y vehículos grandes incluyendo maquinaria de construcción, montacargas y camiones mineros.
- Términos para compradores recurrentes — los socios a largo plazo reciben servicio de cuenta dedicado, programación prioritaria de producción y una política de reembolsos escalonada.
- Verificación — se aceptan visitas y auditorías en fábrica, y el registro de la plataforma (calificación, tasa de entrega puntual) es público.
1. Eadem clausura pro duobus diversissimis causis deficit
Claustrum magneticum habet interfaciem electricam et interfaciem mechanicam, quae separatim deficiunt. Spira combusta et sulcus pulleye attritus sunt defectus diversi cum symptomatibus diversis — et cum claustrum per dimensionem erronem emitur, fere semper unum ex his duobus est quod non convenit.
Itaque haec pagina eandem divisionem sequitur. Legite sectionem 2 pro parte electrica, sectionem 3 pro parte mechanica. Plurimi emptores tantum unam earum necessitant.
Index symptomatum. Compressor nihil omnino adhaeret → incipite a parte electrica. Compressor adhaeret sed cingulum labitur, stridet aut disrumpitur → incipite a parte mechanica.
2. Interfacies prima — Pars electrica: spira
Tres numeri interfaciem electricam definunt: voltatio spirae, potentia spirae, et — in quibusdam unitatibus — velocitas qua claustrum aestimatur. In hoc intervallo spira dicitur esse ad 24 V cum potentia ab 60 W et supra, et velocitas aestimata est 4 000 rpm.
Unus listus progreditur ulterius et publicat 5 000 rpm instantaneam maximam simul cum torque statico frictionis ≥ 320 N·m. Hic est unus unitas in intervallo cuius torque figura datur, non valor nominis torque.
Attributum electricum |
Valor per totum intervallum |
Tensio bobinae |
24 V — unus listus etiam notat 12 V / 24 V pro aptatione X426 / X430 |
Vis bobinae |
60 W, 62 W in unitate 260 × 216 (notata ut ≤ 60 W et ≤ 62 W in blocis attributorum, 60 W in tabula parametrorum suppeditantis) |
Celeritas Aestimata |
4 000 rpm |
Gradus altioris velocitatis |
5 000 rpm instantanea, declarata in unitate 260 × 216 |
Torques |
240 N·m nominalis per quattuor unitates; ≥ 320 N·m torque staticum frictionis in unitate 260 × 216 |
3. Interfacies Secunda — Pars Mechanica: Polus et Sulcus
The mechanical interface is where most wrong-part purchases happen, because the groove designation in this range is not written in PK notation. The supplier writes 2A2B, 2A-2B or 2A+2B — three spellings of the same groove arrangement depending on which field you read.
Attributum Mechanicum |
Valor per totum intervallum |
Pulley / groove designations |
2A2b · 2A2B · 2A-2B · 2A+2B (as written on each listing) |
Outer dimension forms |
260/210 mm · 260 × 216 mm · 226/197 mm (recorded as Φ226/Φ197 on the supplier parameter table) |
Groove count notation |
The manufacturer uses A/B groove designations; PK notation does not appear on any listing in this range |
Unum pondus crassa |
10.000 kg · 14.000 kg · 15.000 kg · 17.000 kg · 18.000 kg across the five units |
4. Five Clutches, One Comparison Grid
Every value the listings record, side by side. Read the grid across the row you care about rather than top to bottom.
Attributum |
260/210 2A2b |
260 × 216 mm |
226/197 2A2B |
4050294 |
260/−210 2A–2B |
Sulcus |
2A2B |
2A2B (2A+2B in the parameter table) |
2A2B |
2A2B |
2A-2B |
Tensio bobinae |
24 V |
24 V |
24 V — 12 V / 24 V listed together |
24 V |
24 V |
Vis bobinae |
60 W |
≤ 62 W |
60 W |
60 W |
60 W |
Celeritas Aestimata |
4 000 rpm |
5.000 rpm instantanea |
4 000 rpm |
4 000 rpm |
4 000 rpm |
Torques |
240 N·m |
≥ 320 N·m frictio statica |
240 N·m |
240 N·m |
240 N·m |
Adaptable ad compressorem |
FKX40, 4U / 4T / 4P / 4NFCY |
4PFCY / 4NFCY / FKX40 / 390-650 |
Thermo King X426, X430 |
HISPACOLD 4050294 |
BOCK FKX-40, Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY |
Unum pondus crassa |
15.000 kg |
18.000 kg |
17.000 kg |
14.000 kg |
10.000 kg |
Garantia |
unum annum |
unum annum |
unum annum |
unum annum |
unum annum |
5. Adaptatio ad utramque interfaciem compressoris tui
Duo itineraria, secundum quod iam scis.
Si modellem compressoris nosti
Labora ab *fila compressoris apti* in tabula. Hoc spatium comprehendit Bitzer seriem 4 (4NFCY, 4PFCY, 4U, 4T, 4P), BOCK FKX-40 et FKX40, classem 390-650, HISPACOLD 4050294 et Thermo King X426 / X430.
Si tantum vetus cluctus habes
Mensurae puleius per suum maximum diametrum et notare ordinem sulcorum ut in facie puleii insculptus vel formatum est. Tres formae externae in hoc spatio — 260/210, 260 × 216 et 226/197 — non sunt intermutabiles, et forma sulcorum determinat cingulum.
6. Mensura Antequam Ordinas
1. Maximum diameter puleii — 260 aut 226 statim duas familias dividit.
2. Ordo sulcorum ut notatus est — expecta designationem A/B potius quam numerum PK in his unitatibus.
3. Tensio coil — 24 V est norma per totum spatium; confirma 12 V / 24 V si tuum vehiculum systema 12 V habet.
4. Modellem compressoris — hoc solum saepe sufficit.
5. Mitte nobis tres figuras aut photographiam faciei pulley, et nos confirmabimus referentiam ante expeditionem.

260/210 2A2b clutx, 24 V, 60 W — pro FKX40 et Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY.
260 × 216 mm clutx — unitas quae portat figuras 5 000 rpm et ≥ 320 N·m.
226/197 2A2B clutx pro frigoriferis Thermo King X426 et X430.
Clutx pro aptatione HISPACOLD 4050294.

260/−210 2A−2B clutx pro BOCK FKX−40 et Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY.
Q1. Utrum hi clutxes notatio PK utuntur?
Non. Omnis enumeratio in hoc ambitu scribit gremium ut 2A2B, 2A−2B aut 2A+2B. Notatio PK nusquam apparet in quinque enumerationibus; ergo non convertas unam in alteram dum cum catalogo comparas.
Q2. Utrum coil 12 V an 24 V est?
24 V in quattuor ex quinque unitatibus. Unitas 226/197 pro Thermo King X426 / X430 in diversis campis eiusdem enumerationis 24 V et 12 V / 24 V refert.
Q3. Quid interest inter 240 N·m et ≥ 320 N·m?
Numerus 240 N·m est torque nominalis in quattuor unitatibus notatus. Numerus ≥ 320 N·m in unitate 260 × 216 ut torque frictionis staticae declaratur — mensura altera — et eadem unitas etiam gradum velocitatis instantaneae 5 000 rpm habet.
Q4. Quae clausula ad Bitzer 4NFCY convenit?
Tres ex quinque clausulis seriem Bitzer 4 comprehendent: 260/210 2A2b et 260/-210 2A-2B utramque seriem 4U / 4T / 4P / 4NFCY indicant, atque 260 × 216 seriem 4PFCY / 4NFCY una cum FKX40 et classe 390–650 indicat.
Q5. What warranty applies?
unus annus pro omnibus quinque unitatibus.
7. Certificata, regimen experimentorum et inspectio
Area |
Status |
IATF 16949 Qualitatis Management Automobilici |
Certificatum |
Institutum controlis processus ISO 9001 |
Adhibetur in inspectione advenientium, in controllo in cursu et in experimentis productorum finitorum |
Auditum in loco ab TÜV Rheinland |
Superavit |
Instrumenta de testu in domu |
Plures unitates; inspectio introductiva 100% super materiis |
Regimen de testu pro componentibus |
Aequilibrium dynamicum, performantia electrica, temperaturas altas/bassas, vita durabilis |
Inspectio tertii partis ante expeditionem |
SGS / BV / TÜV, ad normam nominata ut AQL |
Declarationes CE / RoHS (producita de ventiles et motores) |
Emissae secundum requisita mercati destinationis |
FCC (America Septentrionalis) |
Requisita possunt accommodari |
Proof you can truly utilize: test data for the model you purchase is available upon request, and the facility is open to your own audit or an inspection by TÜV, SGS, or BV prior to dispatch.
8. Certification and Test Report Register
All certifications held by the facility, listed by number — from automotive quality system registration through E-mark approvals to CE, RoHS, and Low Voltage/EMC declarations.
1. IATF 16949:2016 quality management system — scope: design and manufacture of air blowers for air conditioners [USI CKMMPC] — Certificate 126765/A/0001/SM/En (CN registration 126765/A/0001/SM/ZH); IATF No. 0475895. Issued by URS — United Registrar of Systems, issued through URS Certification (Hangzhou) Co., Ltd.; verifiable at www.cnca.gov.cn. Issued 06 June 2023, valid to 05 June 2026.
2. Approbatio typi ECE — componentes pro vehiculis, idonea ad productionem in serie (E57, Respublica Sanmarinensis) — Approbatio E57*COP*1682; relatio inspectionis ATS-SM-IR-COP-13381. Data ab Auctoritate pro Homologatione, Republica Sanmarinensi (servitium technicum RSMAO-01). Inspecta est die 15/05/2024, valida usque ad 14/05/2026.
3. Approbatio secundum Regulam ECE Nr. 10 — sub-adiunctum electricum/electronicum, 24 V DC, categoriarum vehiculorum M, N et O; typus WLNF343-4 (varietas WZHF2101-3) — Approbatio E57*10R06/02*0809, extensio 00; relatio inspectionis ATS-SM-IR-10-13380. Data ab Auctoritate pro Homologatione, Republica Sanmarinensi; AUTOMOTIVE TECHNICAL SERVICE S.r.l.; examinata a Guangzhou LCS Compliance Testing Laboratory Ltd. (ISO 17025). Relatio die 05/06/2024, approbatio data die 11/07/2024.
4. CE — Directiva de Compatibilitas Electromagnetica 2014/30/UE, probata secundum EN IEC 61000-6-3:2021 et EN IEC 61000-6-1:2019 (ventilator sine spazzulis) — Certificatum TBC-C-202308-0315-1; relatio probationis TBR-C-202308-0315-1. Editum ab Shenzhen Toby Technology Co., Ltd. 17 Octobris 2023.
5. RoHS — Directiva 2011/65/UE, emendata per (UE) 2015/863, probata secundum seriem IEC 62321 (ventilator sine spazzulis) — Certificatum TBC-C-202308-0315-2; relatio probationis TBR-C-202308-0315-2. Editum ab Shenzhen Toby Laboratories Inc. 23 Octobris 2023.
6. Directiva de Basso Voltu 2014/35/UE (Appendix III) et Directiva de Compatibilitas Electromagnetica 2014/30/UE (Appendix II) — EN IEC 60335-1:2023, EN 62233:2008, EN IEC 55014-1:2021, EN IEC 55014-2:2021, EN IEC 61000-6-1:2019, EN IEC 61000-6-3:2021 (ventilator sine spazzulis) — Certificatum M.2024.206.C110335; relatio TCF-OY20241115-EMCLVD-A. Editum ab UDEM International Certification Auditing Training Centre Industry and Trade Inc. Co. (Ankara, Turcia); verificabile ad www.udem.com.tr. Registratum 26.11.2024, validum usque ad 25.11.2029.
Tracciabilitas. Omnis fila independenter examinari potest: certificatum registrationis IATF per registratorem emittentem, approbationes E57 per Auctoritatem Republicae Sancti Marini pro Homologatione, et declarationes CE / RoHS / Bassis Tensionis-EMC per laboratoria nominata. Certificata ventilatorum sine spazzole nominaunt modulos quos continent, quae nobis petentibus mittimus.
Certificatum registrationis IATF 16949:2016 126765/A/0001/SM/En — validum usque ad 05 Iunii 2026.
Approbatio typi ECE E57*COP*1682, Respublica San Marini — validum usque ad 14/05/2026.
CE / EMC certificate TBC-C-202308-0315-1 — test report TBR-C-202308-0315-1.
RoHS declaration TBC-C-202308-0315-2 — test report TBR-C-202308-0315-2.
Low Voltage / EMC certificate M.2024.206.C110335 — valid to 25.11.2029.
9. Quantitates ordinandae et tempus productionis
Quattuor quaestiones quae in fere omni primo ordine oriuntur, responsum datum modo quo in citatione respondemus.
Quaestio |
Responsum |
Quid est quantitas ordinis minima? |
Elementa catalogi normalia incipiunt ab 1 – 2; elementa in partibus maioribus sunt typice 6 – 50; elementa ad mensuram dependeunt ab instrumentis et processibus implicatis. |
Possumne incipere cum ordine experimentali? |
Ita — parva pars experimentalis est via normalis. Primum confirma qualitatem, deinde auge volumen postquam probata est in tuo mercatu. |
Quam longum est tempus productionis? |
Tempus productionis est intervallum inter confirmationem ordinis et parationem mercium ad expeditionem. Ubi enumeratio officialis numerum pro refert, is in tabula infra repetitur. |
Quid mihi mittendum est? |
Numerus OE, si habes; alioquin referentia marcae et modello, aut photographiae partis veteris cum mensuris. |
Tempus ducens confirmatur in citatione, non aestimatur. Exactum tempus productionis pendet a quantitate ordinata et a programma currente; ideo in citatione scribitur, non ut spatium relinquitur.
Numerus partis / modello |
Minimum quantitas ordinis |
Tempus Productionis |
WLC14 |
1 piece |
1–10 elementa: 15 dies; 10 elementa: agendum |
6FY-260/216 |
1 piece |
1–100 pieces: 10 days; over 100 pieces: to be negotiated |
260/−210 2A–2B |
No minimum order quantity — any quantity is accepted |
1–100 pecia: 35 dies; 100 pecia: negotianda |
Sicut in officiali enumeratione pro singulis supra allatis referentis publicatum est. Tempus productionis est tempus quod ad producendos articulos antequam mittantur necessarium est; numerus exactus pro tua quantitate in citatione confirmatur.
10. The Factory Behind This Part
Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. was founded in 2007 and manufactures exclusively bus and truck air-conditioning components — hence its range is deep rather than broad.
Factory fact |
Detalium |
Constitutus |
2007 |
Experientia Industriae |
More than 15 years in bus and truck air-conditioning parts |
Locus |
Xiangtan Economic and Technological Development Zone, Hunan Province, China |
Operarii |
80+ |
Plant area |
5.000 – 10.000 m² |
Venditiones Annuae |
Plus de 90 millions de yuans |
Produtio annua |
Plus quam 800 000 unitates |
Mercatus Exportationis |
Plus quam 50 regiones |
Procédés internes |
Motor winding, injection moulding, stamping, final assembly and testing |
Réseau de partenaires |
68 usines collaboratrices offrant une capacité flexible de chaîne d’approvisionnement pour la haute saison et les grosses commandes |
Alibaba.com |
Fournisseur Or depuis plus de 12 ans ; note du magasin 4,7 / 5 ; taux de livraison dans les délais 91,2 % |
Praestātiō responsiōnis |
Délai moyen de réponse ≤ 3 heures ; taux de réponse rapide 99,07 % ; environ 52 % des demandes traitées en moins de 5 minutes |
Pourquoi cela compte commercialement : les pièces sont fabriquées dans notre propre usine plutôt qu’achetées puis revendues, donc une question technique sur un compresseur, un ventilateur ou une pompe à eau parvient directement aux personnes qui les fabriquent.
11. Planta et linea productiva in imaginibus
Fiducia ex qualitate nascitur, et qualitas mundum mutat — propter quod linea quae hanc partem fabricat tibi inspicienda patet.
The plant in the Xiangtan Economic and Technological Development Zone, Hunan Province, China.
Assembly line — blower and fan assemblies built and inspected at the bench.
In-house motor winding — stators wound on an automatic winding machine.
Production line — components staged at the stations along the line.
Finished-goods warehouse — export cartons staged for dispatch.
Brand wall and the on-site certificate and reference display at the plant.
A visit is the fastest way to settle a sourcing decision. The address and line access are open to buyers who want to verify capacity, equipment and quality control before committing to a programme. Pre-shipment inspection by SGS, BV or TÜV to a standard you nominate is part of the process, not an exception.
The parts on this page are wound, moulded, stamped, assembled and tested inside the plant shown above, so a technical question reaches the people who build it rather than passing through a trading desk.
12. Etiquetta privata et evolutio ad usum specialem
Vis |
Itineris |
Quod tu mittis |
Tuum nomen in parte quam iam fabricamus |
ODM pro etiquetta privata — serigraphia, tabella, cista, pagina instructionum, charta garantiae |
Imago marcae, specificatio imballagii |
Copia partis sine schemate |
Inversa ingenieria ex exemplari — disiectio, mensura, analysis materiae, reproductio parametrorum |
Ipsum exemplar |
Partem ad tuas proprias specificatones |
Plena personalisatio — dimensiones, parametri electrici, fixatio |
descriptio 2D/3D aut tabula parametrorum |
Particula quae nondum existit |
Developmentum fundatum in designo, a conceptu ad productionem |
Specificatio, pretium destinatum, aut enuntiatio problematis |
Cyclum developmentis. Collectio requisitorum incipit statim ut primum unum ex his adveniat — numerus OE, exemplar, descriptio, aut tabula parametrorum. Postea confirmatur solutio, cum mappatione dimensionum et citatione pretii. In projecto standardi ex exemplari producitur exemplar intra circiter 30 dies; depositio massiva fit intra 40–60 dies post approbationem exemplaris, sub condicione processus et quantitatis.
Positio pretii. Mutationes parvae, ut serigraphia, tituli, aut longitudo fasciculi, saepe gratis sunt aut exigunt parvam pensionem pro revisione. Nova instrumenta implicant pretium formae, quod restituitur aut diluitur postquam volumen convenit. Quantitates ordinum personalizatorum dependent ab instrumentis et processibus implicatis, et societas volens accipit ordines experimentales parvi voluminis, quos maiores fabricae recusant.
Traceability. Customised parts are supported by dimensional mapping and trial fitting at development, a pre-production sample before the batch, and first-article inspection plus in-process sampling with records for key dimensions, dynamic balance and electrical parameters.
13. Who Buys This and What It Replaces
The customers behind this part are wholesalers and repair chains rather than one-off buyers — which shapes how the numbers work for them.
Estrategia habitual de estantería: primero ajuste universal, segundo específico de OE. Mantenga en stock una gama universal de 12 V / 24 V para cubrir la demanda espontánea, luego reserve las referencias específicas de OE que sus clientes recurrentes solicitan por número.
14. Preguntas sobre compras que con mayor frecuencia nos hacen
P1. ¿Cuál es la cantidad mínima que puedo pedir?
Los artículos del catálogo estándar comienzan desde tan solo 1–2 piezas (algunos ventiladores desde 1 pieza, ventiladores de condensador desde 2 piezas); los artículos por lote suelen ser de 6–50 piezas; los artículos personalizados dependen de las herramientas y procesos involucrados.
P2. ¿Puedo probar la calidad antes de comprometerme con un pedido voluminoso?
Yes — a small-batch trial order is the normal route. Confirm quality and cooperation on a low quantity first, then scale. The agreed quantity, production time and shipping method are confirmed together with the quotation.
Q3. What warranty applies?
unum annum omnium generum.
Q4. How do you package for export?
Standard export packaging — inner box, outer carton and shock cushioning — is included in the quotation. Colour boxes, wooden cases, palletisation and brand printing can be added. Packaging is designed to sea-freight standards, with drop and compression sampling before dispatch.
Q5. Can third-party inspection be arranged?
Yes. SGS, BV or TÜV can inspect before shipment to a standard you nominate, such as AQL sampling, and the goods ship once the inspection is passed.
Q6. Can I mix several models in one container?
Yes. Multi-model mixed loading into a single container is supported, with cartons marked by destination, which uses the space better and spreads the freight cost over more units.
Send Us the Pulley Dimensions
Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. — founded in 2007, ISO 9001 & IATF 16949 certified manufacturer of bus & truck AC parts, electric fans, blowers, lighting and alternator components.
Give us the largest pulley diameter, the groove designation and your compressor model — or a photograph of the pulley face — and we will confirm the clutch within 24 hours.
WhatsApp / WeChat: +86-18670382782 | Telephonum fixum: +86-0731-82034997 / 82034998
E-Mail: [email protected] | Websites: www.cooliparts.com | www.weilipart.com | www.weiliautomotive.com
Send us your OEM part number, vehicle model or drawing — we will reply within 24 hours with a quotation and technical data sheet.