Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000

Un cuplaj este două interfețe — Cuplaje magnetice pentru compresoarele de aer condiționat ale autobuzelor

260/210 2A2b · 260 × 216 mm · 226/197 2A2B · 24 V și 12 V / 24 V · 60 W și peste · Garanție 1 an

Tip document: fișier produs înlocuitor OEM | Gamă: cinci ambreiaje magnetice | Garanție: 1 an

  • Prezentare generală
  • Produse recomandate

1. Aceeași ambreiajă cedează din două motive complet diferite

O ambreiajă magnetică are o interfață electrică și una mecanică, iar acestea cedează independent. O bobină arsă și o canelură uzată a rolei sunt defecțiuni diferite, cu simptome diferite — iar atunci când o ambreiajă este achiziționată cu dimensiuni incorecte, este aproape întotdeauna una dintre aceste două componente care nu se potrivește.

Prin urmare, această pagină împarte domeniul în același mod. Citiți secțiunea 2 pentru partea electrică și secțiunea 3 pentru partea mecanică. Majoritatea cumpărătorilor au nevoie doar de una dintre ele.

Ghidul simptomelor. Compresor nu se angrenează deloc → începeți cu partea electrică. Compresorul se angrenează, dar cureleaua alunecă, scârțâie sau se distruge → începeți cu partea mecanică.

2. Interfața unu — Partea electrică: bobina

Trei parametri definesc interfața electrică: tensiunea bobinei, puterea bobinei și — la unele unități — viteza la care este specificată ambreiaja. În cadrul acestei game, bobina este specificată la 24 V, cu o putere de la 60 W în sus, iar viteza nominală este de 4.000 rpm.

O singură listare merge mai departe și publică o viteză maximă instantanee de 5.000 rpm, împreună cu un cuplu de frecare statică de ≥ 320 N·m. Aceasta este singura unitate din gamă menționată cu o valoare de cuplu, nu cu o valoare nominală de cuplu.

Parametru electric

Valoare în întreaga gamă

Tensiunea bobinei

24 V — o singură listare înregistrează, de asemenea, 12 V / 24 V pentru montajul X426 / X430

Puterea bobinei

60 W, 62 W pentru unitatea 260 × 216 (înregistrate ca ≤ 60 W și ≤ 62 W în blocurile de atribute, respectiv 60 W în tabelul de parametri ai furnizorului)

Viteza nominală

4.000 rpm

Clasificare la viteză superioară

5.000 rpm instantaneu, menționat pentru unitatea 260 × 216

Cuplajul motorului

240 N·m nominal pentru patru unități; ≥ 320 N·m cuplu de frecare statică pentru unitatea 260 × 216

3. Interfață doi — Partea mecanică: roată de curea și canelură

Interfața mecanică este locul în care au loc cele mai multe achiziții de piese greșite, deoarece designația canelurii din această gamă nu este scrisă în notație PK. Furnizorul scrie 2A2B, 2A-2B sau 2A+2B — trei variante de scriere ale aceleiași aranjări a canelurilor, în funcție de câmpul pe care îl citiți.

Atribut mecanic

Valoare în întreaga gamă

Designații ale roții de curea / canelurilor

2A2b · 2A2B · 2A-2B · 2A+2B (așa cum apar scrise în fiecare listare)

Forme ale dimensiunilor exterioare

260/210 mm · 260 × 216 mm · 226/197 mm (înregistrate ca Φ226/Φ197 în tabelul de parametri ai furnizorului)

Notație pentru numărul de caneluri

Producătorul folosește designații A/B pentru caneluri; notația PK nu apare în nicio listare din această gamă

Greutate brută unică

10.000 kg · 14.000 kg · 15.000 kg · 17.000 kg · 18.000 kg, distribuite pe cele cinci unități

4. Cinci ambreiaje, o singură grilă de comparație

Toate valorile înregistrate în listă, una lângă alta. Citiți grila pe rândul care vă interesează, nu de sus în jos.

Atribut

260/210 2A2b

260 × 216 mm

226/197 2A2B

4050294

260/-210 2A-2B

Gât

2A2B

2A2B (2A+2B în tabelul de parametri)

2A2B

2A2B

2A–2B

Tensiunea bobinei

24 v

24 v

24 V — 12 V / 24 V înregistrate în aceeași listă

24 v

24 v

Puterea bobinei

60 W

≤ 62 W

60 W

60 W

60 W

Viteza nominală

4.000 rpm

5.000 rpm instantaneu

4.000 rpm

4.000 rpm

4.000 rpm

Cuplajul motorului

240 N·m

≥ 320 N·m frecție statică

240 N·m

240 N·m

240 N·m

Se potrivește compresorului

FKX40, 4U / 4T / 4P / 4NFCY

4PFCY / 4NFCY / FKX40 / 390-650

Thermo King X426, X430

HISPACOLD 4050294

BOCK FKX-40, Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY

Greutate brută unică

15.000 kg

18 000 kg

17.000 kg

14.000 kg

10.000 kg

Garantie

1 an

1 an

1 an

1 an

1 an

5. Potrivirea oricăruia dintre cele două interfețe cu compresorul dumneavoastră

Două metode, în funcție de ceea ce știți deja.

Dacă cunoașteți modelul compresorului

Porniți de la rândul *se potrivește compresorului* din tabel. Gama acoperă seria Bitzer 4 (4NFCY, 4PFCY, 4U, 4T, 4P), BOCK FKX-40 și FKX40, clasa 390–650, HISPACOLD 4050294 și Thermo King X426 / X430.

Dacă aveți doar vechea ambreiaj

Măsurați pulia pe diametrul său cel mai mare și înregistrați aranjamentul canalelor așa cum este imprimat sau turnat pe fața puliei. Cele trei forme exterioare din această gamă — 260/210, 260 × 216 și 226/197 — nu sunt interschimbabile, iar forma canalelor determină tipul de curea.

6. Măsurați înainte de a comanda

1. Cel mai mare diametru al puliei — 260 sau 226 separă imediat cele două familii.

2. Aranjamentul canalelor, așa cum este marcat — așteptați-vă la o desemnare A/B, nu la un număr PK, pentru aceste unități.

3. Tensiunea bobinei — 24 V este standard pentru întreaga gamă; confirmați 12 V / 24 V dacă vehiculul dumneavoastră are un sistem de 12 V.

4. Modelul compresorului — acesta singur determină, de obicei, soluția.

5. Trimiteți-ne cele trei dimensiuni sau o fotografie a feței roții de curea și vă vom confirma referința înainte de expediere.

A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches (1).webp

ambreiaj 260/210 2A2b, 24 V, 60 W — pentru FKX40 și pentru compresoarele Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY.

A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches (2).webp

ambreiaj 260 × 216 mm — unitatea care suportă valorile 5.000 rpm și ≥ 320 N·m.

A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches (3).webp

ambreiaj 226/197 2A2B pentru unitățile de refrigerare Thermo King X426 și X430.

A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches (4).webp

Ambreiaj pentru montajul HISPACOLD 4050294.

A Clutch Is Two Interfaces — Bus Air Conditioning Compressor Magnetic Clutches (5).webp

ambreiaj 260/-210 2A-2B pentru BOCK FKX-40 și pentru compresoarele Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY.

Întrebare 1. Aceste ambreiaje folosesc notația canelurii PK?

Nu. Toate referințele din această gamă indică canelura ca fiind 2A2B, 2A-2B sau 2A+2B. Notația PK nu apare în niciuna dintre cele cinci referințe; prin urmare, nu efectuați conversia între aceste notații atunci când comparați cu un catalog.

Întrebare 2. Bobina este de 12 V sau de 24 V?

24 V pe patru dintre cele cinci unități. Unitatea 226/197 pentru Thermo King X426 / X430 înregistrează atât 24 V, cât și 12 V / 24 V în câmpuri diferite ale aceleiași liste.

Întrebarea 3. Care este diferența dintre 240 N·m și ≥ 320 N·m?

Valoarea de 240 N·m reprezintă cuplul nominal înregistrat pe patru unități. Valoarea de ≥ 320 N·m pentru unitatea 260 × 216 este specificată ca fiind cuplu de frecare statică — o măsurătoare diferită — iar această unitate are, de asemenea, o rată de viteză instantanee de 5.000 rpm.

Întrebarea 4. Ce ambreiaj se potrivește cu Bitzer 4NFCY?

Trei dintre cele cinci unități acoperă seria Bitzer 4: 260/210 2A2b și 260/-210 2A-2B indică toate 4U / 4T / 4P / 4NFCY, iar 260 × 216 indică 4PFCY / 4NFCY alături de FKX40 și clasa 390-650.

Întrebarea 5. Ce garanție se aplică?

1 an pentru toate cele cinci unități.

7. Certificate, regim de încercări și inspecții

Arie

Stare

IATF 16949 Managementul Calității Automobilistice

Certificat

Cadrul de control al proceselor ISO 9001

Aplicat în cadrul inspecției la primire, controlului în proces și testării produselor finite

Audit la fața locului de către TÜV Rheinland

Trecut

Instrumente de testare interne

Unități multiple; inspecție la intrare 100% pentru materiale

Regim de testare a componentelor

Echilibrare dinamică, performanță electrică, temperaturi înalte/joase, durată de viață în condiții de uzură

Inspeție pre-livrare efectuată de un terț

SGS / BV / TÜV, conform unui standard nominalizat, cum ar fi AQL

Declarații CE / RoHS (produse ventilatoare și motoare)

Emise în conformitate cu cerințele pieței destinație

FCC (America de Nord)

Cerințele pot fi satisfăcute

Dovezi pe care le puteți utiliza efectiv: datele de testare pentru modelul pe care îl achiziționați sunt disponibile la cerere, iar uzina este deschisă inspecției dumneavoastră sau unei inspecții efectuate de TÜV, SGS sau BV înainte de expediere.

8. Registrul certificărilor și rapoartelor de testare

Toate documentele deținute de uzină, numerotate — de la înregistrarea sistemului de calitate auto până la aprobările E-mark și declarațiile CE, RoHS și de joasă tensiune/EMC.

1. Sistemul de management al calității IATF 16949:2016 — domeniu de aplicare: proiectarea și fabricarea suflantelor de aer pentru climatizatoare [USI CKMMPC] — Certificat 126765/A/0001/SM/En (înregistrare CN 126765/A/0001/SM/ZH); nr. IATF 0475895. Emis de URS — United Registrar of Systems, prin intermediul URS Certification (Hangzhou) Co., Ltd.; verificabil la www.cnca.gov.cn. Emis la 06 iunie 2023, valabil până la 05 iunie 2026.

2. Aprobare de tip ECE — componente pentru vehicule, calificate pentru producție în serie (E57, Republica San Marino) — Aprobare E57*COP*1682; raport de inspecție ATS-SM-IR-COP-13381. Emis de Autoritatea pentru Omologare, Republica San Marino (serviciul tehnic RSMAO-01). Inspectat la 15/05/2024, valabil până la 14/05/2026.

3. Aprobare conform Regulamentului ECE nr. 10 — subansamblu electric/electronic, 24 V CC, categorii de vehicule M, N și O; tip WLNF343-4 (variantă WZHF2101-3) — Aprobare E57*10R06/02*0809, extensie 00; raport de inspecție ATS-SM-IR-10-13380. Emis de Autoritatea pentru Omologare, Republica San Marino; AUTOMOTIVE TECHNICAL SERVICE S.r.l.; testat de Guangzhou LCS Compliance Testing Laboratory Ltd. (ISO 17025). Raport din 05/06/2024, aprobare emisă la 11/07/2024.

4. CE — Directiva privind compatibilitatea electromagnetică 2014/30/UE, testată conform EN IEC 61000-6-3:2021 și EN IEC 61000-6-1:2019 (ventilator fără perii) — Certificat TBC-C-202308-0315-1; raport de testare TBR-C-202308-0315-1. Emis de Shenzhen Toby Technology Co., Ltd. 17 octombrie 2023.

5. RoHS — Directiva 2011/65/UE, modificată prin (UE) 2015/863, testată conform seriei IEC 62321 (ventilator fără perii) — Certificat TBC-C-202308-0315-2; raport de testare TBR-C-202308-0315-2. Emis de Shenzhen Toby Laboratories Inc. 23 octombrie 2023.

6. Directiva privind tensiunea joasă 2014/35/UE (Anexa III) și Directiva privind compatibilitatea electromagnetică 2014/30/UE (Anexa II) — EN IEC 60335-1:2023, EN 62233:2008, EN IEC 55014-1:2021, EN IEC 55014-2:2021, EN IEC 61000-6-1:2019, EN IEC 61000-6-3:2021 (ventilator fără perii) — Certificat M.2024.206.C110335; raport TCF-OY20241115-EMCLVD-A. Emis de UDEM International Certification Auditing Training Centre Industry and Trade Inc. Co. (Ankara, Turcia); verificabil la www.udem.com.tr. Înregistrat pe 26.11.2024, valabil până la 25.11.2029.

Trasabilitate. Fiecare rând poate fi verificat independent: înregistrarea IATF prin organismul de certificare emitent, omologările E57 prin Autoritatea pentru Omologare a Republicii San Marino și declarațiile CE / RoHS / Tensiune joasă-EMC prin laboratoarele menționate. Certificatul privind ventilatoarele fără perii specifică modelele acoperite, pe care le trimitem la cerere.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (10).webp

Certificat de înregistrare IATF 16949:2016 nr. 126765/A/0001/SM/En — valabil până la 05 iunie 2026.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (11).webp

Aprobare de tip ECE E57*COP*1682, Republica San Marino — valabilă până la 14/05/2026.

A Compressor Is Four Separate Purchase Decisions (8)(10211a3b02).webp

Certificat CE/EMC TBC-C-202308-0315-1 — raport de testare TBR-C-202308-0315-1.

A Compressor Is Four Separate Purchase Decisions (9)(a1535ae6c3).webp

Declarație RoHS TBC-C-202308-0315-2 — raport de testare TBR-C-202308-0315-2.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (14).webp

Certificat pentru tensiune joasă/EMC M.2024.206.C110335 — valabil până la 25.11.2029.

9. Cantități de comandă și durata producției

Cele patru întrebări care apar la aproape fiecare comandă inițială, răspunse așa cum le răspundem în oferta.

Întrebare

Răspuns

Care este cantitatea minimă de comandă (MOQ)?

Articolele din cataloagul standard încep de la 1–2 bucăți; articolele în loturi sunt, în mod obișnuit, de 6–50 bucăți; articolele personalizate depind de dotările și procesul implicat.

Pot începe cu o comandă de probă?

Da — un test în lot mic este calea obișnuită. Confirmați mai întâi calitatea, apoi extindeți producția după ce aceasta s-a dovedit pe piața dumneavoastră.

Cât durează timpul de producție?

Timpul de producție reprezintă intervalul dintre confirmarea comenzii și momentul în care mărfurile sunt gata pentru expediere. Dacă lista oficială indică o valoare de referință, aceasta este reprodusă în tabelul de mai jos.

Ce trebuie să trimiteți?

Numărul OE, dacă îl aveți; în caz contrar, marca și modelul sau fotografiile piesei vechi, împreună cu dimensiunile acesteia.

Termenul de livrare este confirmat în oferta de preț, nu estimat. Durata exactă de producție depinde de cantitatea comandată și de programul actual, așadar este specificată în oferta de preț, nu ca un interval.

Număr de piesă / model

Cantitate minimă de comandă

Timpul de producție

WLC14

1 bucată

1–10 bucăți: 15 zile; 10 bucăți: de negociat

6FY-260/216

1 bucată

1–100 bucăți: 10 zile; peste 100 bucăți: se negociază

260/-210 2A-2B

Nu există o cantitate minimă de comandă — orice cantitate este acceptată

1–100 bucăți: 35 de zile; peste 100 bucăți: se negociază

Așa cum este publicat în listarea oficială pentru fiecare referință de mai sus. Timpul de producție reprezintă perioada indicată pentru fabricarea mărfurilor înainte de expediere; valoarea exactă pentru cantitatea dumneavoastră este confirmată în ofertă.

10. Fabrica din spatele acestei piese

Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. a fost înființată în 2007 și produce exclusiv componente de aer condiționat pentru autobuze și camioane — motiv pentru care gama este profundă, nu largă.

Fapt despre fabrică

Detaliu

Estabilizate

2007

Experiență în domeniu

Peste 15 ani de experiență în piese pentru sistemele de aer condiționat destinate autobuzelor și camioanelor

Locatie

Zona de Dezvoltare Economică și Tehnologică Xiangtan, provincia Hunan, China

Angajați

80+

Zona de plante

5.000 – 10.000 m²

Vânzări anuale

Peste 90 de milioane de yuani

Producție Anuală

Peste 800.000 de unități

Piețe de export

Mai mult de 50 de țări

Procese interne

Înfășurare motor, injectare prin matrițare, ambutisare, asamblare finală și testare

Rețea de parteneri

68 de uzine colaboratoare care oferă o capacitate flexibilă a lanțului de aprovizionare pentru sezonul de vârf și comenzile mari

Alibaba.com

Furnizor de Aur de mai mult de 12 ani; evaluare magazin 4,7 / 5; rată a livrărilor la timp de 91,2%

Performanță de răspuns

Timp mediu de răspuns ≤ 3 ore; rată a răspunsurilor la timp de 99,07%; aproximativ 52% dintre întrebări sunt răspunse în mai puțin de 5 minute

De ce este important din punct de vedere comercial: piesele sunt fabricate în propria noastră uzină, nu sunt achiziționate și revândute, astfel încât o întrebare tehnică despre un compresor, un ventilator sau o pompă de apă ajunge direct la persoanele care le produc.

11. Uzina și linia de producție în imagini

Încrederea provine din calitate, iar calitatea schimbă lumea — de aceea, linia care produce această piesă este deschisă inspecției dumneavoastră.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (4).webp

Uzina din Zona de Dezvoltare Economică și Tehnologică Xiangtan, provincia Hunan, China.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (5).webp

Linie de asamblare — ansambluri de ventilatoare și ventilatoare montate și verificate la bancul de testare.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (6).webp

Înfășurare internă a motorului — statorii sunt înfășurați pe o mașină automată de înfășurat.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (7).webp

Linie de producție — componente așezate în stații de-a lungul liniei.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (8).webp

Depozit pentru produse finite — colete pentru export așezate pentru expediere.

Start From the Vehicle, Not the Compressor — Renewed Bitzer 4NFCY  4PFCY  4TFCY (9).webp

Peretele de marcă și afișarea certificatelor și referințelor la fața locului, în uzină.

O vizită este cea mai rapidă modalitate de a lua o decizie privind achiziționarea. Adresa și accesul la linie sunt deschise cumpărătorilor care doresc să verifice capacitatea, echipamentele și controlul calității înainte de angajarea într-un program. Inspectia pre-livrare efectuată de SGS, BV sau TÜV, conform unui standard stabilit de dumneavoastră, face parte integrantă din proces, nu este o excepție.

Componentele de pe această pagină sunt înfășurate, turnate, ambutisate, asamblate și testate în interiorul uzinei prezentate mai sus, astfel încât o întrebare tehnică ajunge direct la persoanele care le realizează, nu trece prin biroul de comerț.

12. Etichetare privată și dezvoltare personalizată

Doriți

Rută

Ce trimiteți dumneavoastră

Marca dumneavoastră pe un component pe care îl producem deja

Etichetare privată ODM — serigrafie, etichetă, ambalaj, fișă de instrucțiuni, card de garanție

Artwork-ul mărcii, specificația ambalajului

O copie a unei piese fără desen

Ingineria inversă bazată pe eșantion — demontare, măsurare, analiză a materialului, reproducerea parametrilor

Eșantionul în sine

O piesă conform propriilor dumneavoastră specificații

Personalizare completă — dimensiuni, parametri electrici, montare

desen 2D/3D sau tabel de parametri

O piesă care încă nu există

Dezvoltare bazată pe proiect — de la concept la producție

Specificație, cost țintă sau enunț al problemei

Ciclul de dezvoltare. Colectarea cerințelor începe imediat ce apare orice intrare — un număr OE, un eșantion, un desen sau o tabelă de parametri. Urmează confirmarea soluției, cu maparea dimensională și ofertarea. Un proiect standard bazat pe eșantion produce un eșantion în aproximativ 30 de zile; stocarea în masă are loc la 40–60 de zile după aprobarea eșantionului, în funcție de proces și cantitate.

Poziția costurilor. Modificări mici, cum ar fi serigrafia, etichetele sau lungimea fasciculului de cabluri, sunt de obicei gratuite sau implică o taxă mică de revizuire. Noile utilaje presupun un cost pentru matriță, rambursabil sau amortizabil odată ce se atinge volumul convenit. Cantitățile pentru comenzi personalizate depind de utilajele și procesele implicate, iar compania acceptă intenționat comenzi de probă în loturi mici, pe care uzinele mai mari le refuză.

Trasabilitate. Piesele personalizate sunt susținute de cartografierea dimensională și de încercarea de montare în faza de dezvoltare, un eșantion pre-producție înainte de lansarea seriei, precum și de inspecția primului articol și de eșantionarea în timpul procesului, cu înregistrări privind dimensiunile cheie, echilibrul dinamic și parametrii electrici.

13. Cine cumpără acest produs și ce înlocuiește

Clienții acestei piese sunt angroști și lanțuri de reparații, nu cumpărători individuali — ceea ce influențează modul în care se calculează cifrele pentru ei.

  • Profilul cumpărătorilor — angroști pentru înlocuiri pe piața secundară, ateliere specializate în conversia sistemelor de aer condiționat și clienți din cadrul flotelor, din Orientul Mijlociu, America de Sud, Asia de Sud-Est și Europa de Est.
  • Concentrarea pe piață — Mexic, Emiratele Arabe Unite și Filipine sunt cele trei piețe de export cele mai mari.
  • Mărci referite în mod cross — SPAL, Valeo, Thermo King, Webasto, Scania, Yutong, DAF, Mercedes, Volvo și Hwasung Thermo.
  • Acoperirea vehiculelor — autoturisme, autobuze și autocare, camioane grele și semiremorcă, precum și vehicule mari, inclusiv echipamente de construcții, macarale cu furcă și camioane pentru mine.
  • Condiții pentru cumpărătorii care revin — partenerii pe termen lung beneficiază de servicii dedicate pentru contul lor, programare prioritară a producției și o politică de rambursare în trepte.
  • Verificare — vizitele la fabrică și auditurile sunt binevenite, iar înregistrarea pe platformă (evaluare, rată a livrărilor la timp) este publică.

Strategia obișnuită de stocare pune întâi produsele universale, apoi cele specifice OE: se stochează o gamă universală de 12 V / 24 V pentru a acoperi cererea spontană, după care se adaugă referințele specifice OE solicitate de clienții fideli, conform numerelor lor.

14. Întrebări despre achiziții pe care le primim cel mai frecvent

Întrebarea 1. Care este volumul minim al unei comenzi?

Produsele standard din cataloagul nostru pot fi comandate începând cu doar 1–2 bucăți (unele ventilatoare încep de la 1 bucată, ventilatoare pentru condensatoare încep de la 2 bucăți); produsele comandate în loturi sunt de obicei între 6 și 50 de bucăți; produsele personalizate depind de dotările și procesele implicate.

Întrebarea 2. Pot testa calitatea înainte de a mă angaja să comand volume mari?

Da — o comandă de probă în cantitate mică este procedura obișnuită. Se confirmă mai întâi calitatea și colaborarea pe o cantitate redusă, apoi se trece la scară. Cantitatea convenită, termenul de producție și metoda de expediere sunt confirmate împreună cu oferta.

Întrebare 3. Ce garanție se aplică?

1 an pentru întreaga gamă.

Întrebare 4. Cum se face ambalarea pentru export?

Ambalarea standard pentru export — cutie internă, carton exterior și amortizare antishoc — este inclusă în ofertă. Se pot adăuga cutii colorate, cazuri din lemn, paletizare și imprimare de marcă. Ambalajul este conceput conform standardelor pentru transport maritim, cu eșantionare de cădere și compresiune înainte de expediere.

Întrebare 5. Se poate organiza o inspecție de către o terță parte?

Da. SGS, BV sau TÜV pot efectua inspecția înainte de expediere, conform unui standard stabilit de dumneavoastră, cum ar fi eșantionarea AQL, iar mărfurile sunt expediate după trecerea inspecției.

Întrebare 6. Pot combina mai multe modele într-un singur container?

Da. Se acceptă încărcarea mixtă a mai multor modele într-un singur container, cu ambalaje marcate în funcție de destinație, ceea ce optimizează spațiul și distribuie costul de transport pe un număr mai mare de unități.

Trimiteți-ne dimensiunile rolei

Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. — fondată în 2007, producător certificat ISO 9001 și IATF 16949 de piese de aer condiționat pentru autobuze și camioane, ventilatoare electrice, suflante, componente de iluminat și alternatoare.

Furnizați-ne diametrul maxim al rolei, denumirea canelurii și modelul compresorului dumneavoastră — sau o fotografie a feței rolei — iar noi vă vom confirma ambreiajul în termen de 24 de ore.

WhatsApp / WeChat: +86-18670382782 | Telefon fix: +86-0731-82034997 / 82034998

E-Mail: [email protected] | Site-uri web: www.cooliparts.com | www.weilipart.com | www.weiliautomotive.com

Trimiteți-ne numărul piesei OEM, modelul vehiculului sau desenul — vă vom răspunde în termen de 24 de ore cu o ofertă și o fișă tehnică.

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000
interogare

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000

Obțineți o ofertă gratuită

Reprezentantul nostru vă va contacta în curând.
Email
Nume
Denumirea companiei
Mesaj
0/1000