Un compresor reprezintă patru decizii de achiziție separate — compresoare pentru aer condiționat autobuz, ambreiaje, garnituri de etanșare și componente interne
Compresoare recondiționate și refurbishuite · ambreiaje magnetice · garnituri de etanșare pentru arbore · piese interne · un singur index de referință pentru întreaga asamblare
Tip document: index de familie | Acoperire: asamblare compresor, partea de antrenare, partea de etanșare și componente interne | Garanție: 1 an
- Prezentare generală
- Produse recomandate
- Experiență — peste 15 ani în domeniul componentelor pentru aer condiționat pentru autobuze și camioane.
- Uzina — Zona de Dezvoltare Economică și Tehnologică Xiangtan, provincia Hunan, China. Peste 80 de angajați, pe o suprafață de 5.000–10.000 m².
- Scală și acoperire — vânzări anuale de peste 90 de milioane de yuani, o producție anuală de peste 800.000 de unități și exporturi către peste 50 de țări.
- Procese realizate intern — înfășurarea motorului, injectarea prin modelare, ambutisarea și asamblarea finală cu testare. Întreaga lanță, de la o bobină până la o asamblare finalizată, este gestionată în interiorul companiei, fără a fi subcontractată.
- Capacitate elastică — 68 de uzine colaboratoare formează un lanț de aprovizionare flexibil, care permite absorbția creșterii de volum în sezonul de vârf sau a unor comenzi mari, fără a fi necesară renegocierea programului.
- Istoric de activitate — furnizor Gold pe Alibaba.com de mai mult de 12 ani, evaluare a magazinului 4,7 / 5, rată a livrărilor la timp de 91,2%.
- Comunicare — timp mediu de răspuns ≤ 3 ore, rată a răspunsurilor în timp util de 99,07 % și aproximativ 52 % dintre interogări răspunse în mai puțin de cinci minute. Interogările primite în zilele lucrătoare primesc răspuns în aceeași zi, iar personalul lucrează în schimburi pentru a acoperi piețele din diferite fusuri orare.
- Statut recunoscut — întreprindere de înaltă tehnologie la nivel provincial în Hunan și platforma evaluată ca fabrică lider în domeniul sistemelor de climatizare.
1. De ce această pagină este organizată pe straturi, nu pe produse
Când un compresor pentru aer condiționat de autobuz încetează să funcționeze, prima întrebare pe care și-o pune un atelier nu este *ce compresor cumpăr*, ci *care strat a eșuat*. Acestea sunt întrebări diferite și conduc la piese diferite, prețuri diferite și timp de nefuncționare diferit.
Un compresor nu este un singur element. Este un ansamblu cu trei straturi periferice: ceva îl antrenează (cuplajul), ceva menține refrigerantul în interiorul său (etanșarea arborelui) și, în interiorul său, există piese care se uzează (supapă, bielă, arbore cotit). Tratarea acestor patru elemente ca o singură achiziție este modul în care un atelier ajunge să înlocuiască întregul compresor când ar fi fost suficientă înlocuirea unei etanșări.
Această pagină este indexul pentru întregul ansamblu. Fiecare strat are propria sa pagină de lucru; indexul de mai jos asociază fiecare număr de piesă pe care îl oferim cu stratul căruia îi aparține.
Stratificare |
Ce îi aparține |
Ce decide |
1 — Compresorul |
Compresoare recondiționate și refurbishuite: Bitzer serie 4, GEA / BOCK FK40, Carrier 05G |
Cilindree, număr de cilindri, refrigerant, raport de antrenare |
2 — Partea de antrenare |
Cuplaje magnetice în formele de canelură 260/210, 260 × 216 și 226/197 |
Dacă compresorul se angrenează și cum îl antrenează cureaua |
3 — Partea de etanșare |
Segmenți de arbore și kituri de etanșare: 80023, 37403604, 22-1101, 22-1103 |
Dacă refrigerantul și uleiul rămân în interiorul unității |
4 — Componentele interne |
Valvă de închidere 08082, piston și bielă FK40, arbore cotit FK40 655K |
Dacă un corp regenerabil poate fi readus în serviciu |
2. Stratul 1 — The Compresor Asamblare
Oferim compresoare recondiționate și refurbishate pe patru platforme: seria Bitzer 4 (4NFCY / 4PFCY / 4TFCY), GEA / BOCK FK40 în variantele 655K, 560K și 470K, BOCK FKX40 și unitatea Carrier 05G cu șase cilindri.
Două aspecte diferențiază practic aceste platforme: numărul de cilindri și volumul cilindric al unității, precum și tipul de refrigerant și configurația de antrenare utilizată de vehicul. Toate unitățile prezentate pe această pagină sunt specificate de producător ca fiind concepute pentru R134a și 24 V, care este configurația standard pentru sistemele de aer condiționat din autobuze din această categorie.
3. Stratul 2 — Partea de antrenare: Cuplaje magnetice
Un ambreiaj este piesa care decide dacă compresorul se rotește. Este, de asemenea, piesa care este cel mai des cumpărată în dimensiune greșită, deoarece are două interfețe independente: una electrică (bobina) și una mecanică (puliile și canelurile acesteia).
Gama noastră de ambreiaje acoperă formele de canelură 260/210 mm 2A2b, 260 × 216 mm și 226/197 mm 2A2B, la 24 V, cu putere a bobinei începând de la 60 W. Designațiile canelurilor din această gamă sunt scrise ca 2A2B / 2A-2B / 2A+2B — producătorul nu folosește notația PK în aceste liste.
4. Stratul 3 — Partea de etanșare: Segmente de etanșare pentru arbore și kituri
Segmentul de etanșare pentru arbore este locul în care un compresor prezintă, de obicei, prima scurgere și unde reparația este cea mai ieftină. Avem în stoc patru referințe: 80023 pentru BOCK FK40 / FK50 și FKX40 4N / 4P / 4T, 37403604 pentru seria 4 Bitzer și 22-1101 și 22-1103 pentru Thermo King X426 și X430.
Unele dintre aceste referințe sunt vândute ca un singur etanșeu, iar altele ca un kit — lista kitului 80023 este identificată ca etanșeu de arbore BOCK, iar conținutul kitului 37403604 este specificat ca inel, etanșeu, garnitură, arc și șurub. Este important să știți ce cumpărați: un kit reface îmbinarea, în timp ce un singur etanșeu înlocuiește o singură componentă.
5. Stratul 4 — Componentele interne
Când deteriorarea se află în interiorul carcasei compresorului, nu la nivelul arborelui, compresorul poate adesea fi recondiționat. Cele trei piese pe care le oferim pentru această reparație sunt valva de închidere 08082 pentru GEA BOCK FK40, pistonul și biela FK40 560/655, precum și arborele cotit FK40 655K.
Acestea sunt piesele care justifică recondiționarea în locul înlocuirii: carcasă și capătul de antrenare de obicei rămân integre, iar costul unei recondiționări se concentrează pe un număr mic de componente interne.
6. Indexul modelelor și al referințelor
Fiecare număr de piesă de pe această pagină, asociat stratului și platformei căreia îi aparține. Citați numărul din prima coloană și vom confirma platforma înainte de expediere.
Număr de piesă / model |
Ce este |
Platformă compresor |
4NFCY / 4PFCY / 4TFCY |
Compresor aer pentru autobuz Bitzer recondiționat |
Seria 4 Bitzer |
FK40 655K / 560K / 470K |
Compresor recondiționat GEA reconstruit |
GEA FK40 |
Fk40 655k |
Compresor BOCK recondiționat |
BOCK FK40 |
FKX40 655K |
Compresor BOCK recondiționat |
BOCK FKX40 |
18-00097-07 |
Compresor Carrier 05G cu șase cilindri |
Carrier 05G |
R-05G-41-TRAILER |
kit de recondiționare pentru compresorul de remorcă 05G, 41 CFM, 2 orificii |
Carrier 05G |
260/210 2A2b |
clutch magnetic 24 V |
FKX40, 4U / 4T / 4P / 4NFCY |
4050294 |
clutch magnetic 24 V |
HISPACOLD 4050294 |
226/197 2A2B |
clutch magnetic, 12 V / 24 V |
Thermo King X426, X430 |
6FY260216 |
clutch magnetic, 260 × 216 mm |
4PFCY / 4NFCY / FKX40 / 390-650 |
260/-210 2A-2B |
clutch magnetic 24 V |
BOCK FKX-40, Bitzer 4U / 4T / 4P / 4NFCY |
80023 |
Sigiliu arbore compresor și kit sigilii |
BOCK FK40 / FK50, FKX40 4N / 4P / 4T |
37403604 |
Sigiliu arbore compresor și kit |
Bitzer 4NFCY / 4PFCY / 4TFCY / 4UFCY |
22-1101 |
Sigiliu arbore compresor |
Thermo King X426 / X430 |
22-1103 |
Sigiliu arbore compresor |
Thermo King X430 / X426 |
08082 |
Valvă de închidere compresor |
GEA BOCK FK40 |
FK40 560 / 655 |
Piston și bielă |
BOCK FK40 560, FK40 655 |
Fk40 655k |
Arbore cu came pentru compresor |
BOCK FK40 655K |
Stratul 1 — compresor aer autobuz Bitzer serie 4 recondiționat (4NFCY / 4PFCY / 4TFCY).

Stratul 1 — unitate BOCK FKX40 / FK40 recondiționată, variantele 655K / 560K / 470K.
Stratul 2 — ambreiaj magnetic 260/210 2A2b, 24 V, pentru FKX40 și seria 4.

Stratul 3 — garnitură arbore 80023 pentru BOCK FK40 / FK50 și FKX40 4N / 4P / 4T.
Stratul 4 — robinet de închidere 08082 pentru GEA BOCK FK40.
7. Cum se comandă din acest index
1. Identificați mai întâi stratul. Un compresor care nu se angrenează este o problemă legată de ambreiaj, nu de compresor.
2. Apoi citați numărul de piesă din index — 80023, 37403604, R-05G-41-TRAILER, 18-00097-07 — sau trimiteți o fotografie a plăcuței de pe vechea unitate.
3. Comunicați-ne platforma, dacă o cunoașteți: Bitzer serie 4, GEA / BOCK FK40, BOCK FKX40 sau Carrier 05G.
4. Confirmăm referința înainte de expediere și vă răspundem în termen de 24 de ore.
Întrebare 1. De la ce strat să începem, dacă aerul condiționat nu mai răcește?
Verificați mai întâi dacă ambreiajul se angajează. Dacă compresorul nu se rotește, nicio cantitate de agent frigorific nu va ajuta și piesa de care aveți nevoie se află în stratul 2. Dacă se rotește, dar nu răcește, defectul este în aval — încărcătura de agent frigorific, condensatorul sau supapa de expansiune.
Întrebare 2. Sunt aceste piese originale Bitzer, BOCK sau Carrier?
Nu. Acestea sunt unități și piese de schimb recondiționate și refurbuite fabricate de WEILI, cu referințe încrucișate față de numerele originale, astfel încât puteți comanda folosind numărul de pe unitatea pe care o înlocuiți.
Întrebare 3. Vindeți întregul compresor sau doar piese?
Ambele. Stratul 1 include compresoare complete; straturile 2, 3 și 4 includ ambreiajul, etanșarea și piesele interne care vă permit să reparați, nu să înlocuiți.
Întrebarea 4. Ce refrigerenți folosesc aceste unități?
Producătorul specifică R134a pentru seria Bitzer 4 și pentru gama GEA / BOCK FK40 de pe această pagină.
Întrebarea 5. Ce garanție se aplică?
1 an pentru întreaga gamă.
8. Sistem de calitate și certificare
Această piesă este produsă în cadrul aceluiași sistem de calitate care acoperă întreaga noastră gamă de sisteme de aer condiționat pentru autobuze și camioane, iar sistemul este certificat independent, nu prin autodeclarație.
Fapt privind calitatea |
Conform certificării |
Sistem de management al calității pentru industria auto |
Certificat IATF 16949 |
Cadrul de control al procesului |
Control pe întreaga durată a procesului, construit conform cerințelor ISO 9001 — inspecție la primirea materialelor, control în timpul procesului, testare produse finite |
AUDIT LA FAȚA LOCULUI |
Auditul in situ TÜV Rheinland a fost trecut cu succes |
Echipamente de încercare |
Multiple instrumente profesionale de testare disponibile intern, plus inspecție la primirea materialelor pentru 100 % din loturi |
Inspeție de părte a treia |
SGS, BV sau TÜV pot efectua inspecții înainte de expediere, conform unui standard stabilit de dumneavoastră (de exemplu, eșantionare AQL) |
Conformitate la nivelul produsului |
Declarații de conformitate CE și RoHS disponibile pentru produsele de ventilatoare și motoare; cerințele FCC pot fi îndeplinite pentru America de Nord |
Ce înseamnă acest lucru când cumpărați: regimul de inspecție poate fi auditat, iar datele de testare pot fi puse la dispoziția dumneavoastră, astfel încât criteriile de acceptare pot fi verificate personal, nu doar acceptate pe baza încrederii.
9. Dosar de certificare: numere, emitent și valabilitate
Cumpărătorii care au nevoie să includă un certificat într-un dosar de calitate nu ar trebui să accepte o cerere fără număr. Fiecare aprobare deținută de fabrică este listată mai jos, împreună cu numărul său de certificat, organismul emitent, data de valabilitate și, acolo unde a fost emis, numărul raportului de testare care stă la baza acestuia.
Certificat / document |
Număr |
Emis de |
Valoarea |
Sistemul de management al calității IATF 16949:2016 — domeniu de aplicare: proiectarea și fabricarea suflantelor de aer pentru climatizatoare [USI CKMMPC] |
Certificat 126765/A/0001/SM/En (înregistrare CN 126765/A/0001/SM/ZH); Număr IATF 0475895 |
URS — United Registrar of Systems, emis prin URS Certification (Hangzhou) Co., Ltd.; verificabil la www.cnca.gov.cn |
Emis la 06 iunie 2023, valabil până la 05 iunie 2026 |
Omologare ECE — componente pentru vehicule, calificate pentru producție în serie (E57, Republica San Marino) |
Aprobare E57*COP*1682; raport de inspecție ATS-SM-IR-COP-13381 |
Autoritatea pentru Omologare, Republica San Marino (serviciul tehnic RSMAO-01) |
Inspectat la 15/05/2024, valabil până la 14/05/2026 |
Omologare conform Regulamentului ECE nr. 10 — subansamblu electric/electronic, 24 V CC, categorii de vehicule M, N și O; tip WLNF343-4 (varianta WZHF2101-3) |
Aprobare E57*10R06/02*0809, extensie 00; raport de inspecție ATS-SM-IR-10-13380 |
Autoritatea pentru Omologare, Republica San Marino; SERVICIUL TEHNIC AUTO S.r.l.; testat de Laboratorul de Testare a Conformității Guangzhou LCS Ltd. (ISO 17025) |
Raport din 05/06/2024, omologare emisă la 11/07/2024 |
CE — Directiva privind compatibilitatea electromagnetică 2014/30/UE, testat conform EN IEC 61000-6-3:2021 și EN IEC 61000-6-1:2019 (ventilator fără perii) |
Certificat TBC-C-202308-0315-1; raport de testare TBR-C-202308-0315-1 |
Shenzhen Toby Technology Co., Ltd. |
17 octombrie 2023 |
RoHS — Directiva 2011/65/UE, modificată prin (UE) 2015/863, testat conform seriei IEC 62321 (ventilator fără perii) |
Certificat TBC-C-202308-0315-2; raport de testare TBR-C-202308-0315-2 |
Shenzhen Toby Laboratories Inc. |
23 octombrie 2023 |
Directiva privind tensiunea joasă 2014/35/UE (Anexa III) și Directiva privind compatibilitatea electromagnetică 2014/30/UE (Anexa II) — EN IEC 60335-1:2023, EN 62233:2008, EN IEC 55014-1:2021, EN IEC 55014-2:2021, EN IEC 61000-6-1:2019, EN IEC 61000-6-3:2021 (ventilator fără perii) |
Certificat M.2024.206.C110335; raport TCF-OY20241115-EMCLVD-A |
UDEM International Certification Auditing Training Centre Industry and Trade Inc. Co. (Ankara, Turcia); verificabil la www.udem.com.tr |
Înregistrat la 26.11.2024, valabil până la 25.11.2029 |
Care certificat se aplică fiecărui produs. Înregistrarea IATF 16949 și omologarea de tip ECE E57 sunt deținute de compania producătoare pentru uzină. Certificările CE, RoHS, tensiune joasă/compatibilitate electromagnetică și ECE R10 sunt deținute pentru gama de ventilatoare fără perii; fiecare certificat specifică modelele pe care le acoperă. Solicitați fișierul PDF al certificatului pentru referința pe care o achiziționați și verificați-l împotriva listei proprii de modele.
Certificat de înregistrare IATF 16949:2016 nr. 126765/A/0001/SM/En — valabil până la 05 iunie 2026.
Aprobare de tip ECE E57*COP*1682, Republica San Marino — valabilă până la 14/05/2026.
Certificat CE/EMC TBC-C-202308-0315-1 — raport de testare TBR-C-202308-0315-1.

Declarație RoHS TBC-C-202308-0315-2 — raport de testare TBR-C-202308-0315-2.
Certificat pentru tensiune joasă/EMC M.2024.206.C110335 — valabil până la 25.11.2029.
10. Bază de producție și capacitate
Producția este suficient de verticalizată pentru a controla piesele care cauzează cele mai multe defecțiuni în exploatare, iar rețeaua de parteneri este suficient de extinsă pentru a absorbi vârfurile sezoniere fără a prelungi termenele de livrare.
Veniți și priviți. Se poate organiza o vizită sau o auditare a fabricii — adresa și accesul la linia de producție sunt disponibile pentru cumpărători care doresc să verifice capacitatea înainte de a se angaja într-un program.
11. În interiorul fabricii: linia de producție, echipamentele și depozitul
Acestea sunt fotografii ale fabricii care produce piesa de pe această pagină — zona de producție, linia de înfășurare, stațiile de asamblare și depozitul din care pleacă mărfurile. Nimic aici nu este o imagine stock, iar o vizită sau un audit al fabricii pot fi organizate dacă dorești să parcurgi personal linia de producție.
Uzina din Zona de Dezvoltare Economică și Tehnologică Xiangtan, provincia Hunan, China.
Linie de asamblare — ansambluri de ventilatoare și ventilatoare montate și verificate la bancul de testare.
Înfășurare internă a motorului — statorii sunt înfășurați pe o mașină automată de înfășurat.
Linie de producție — componente așezate în stații de-a lungul liniei.
Depozit pentru produse finite — colete pentru export așezate pentru expediere.
Peretele de marcă și afișarea certificatelor și referințelor la fața locului, în uzină.
Veniți și vedeți. Adresa și accesul prin linie sunt deschise cumpărătorilor care doresc să verifice capacitatea, echipamentul și controlul calității înainte de a se angaja într-un program. Solicitați-ne să organizăm o vizită sau trimiteți propriul inspector sau un inspector terț (SGS, BV sau TÜV) — inspecția pre-livrare conform unui standard pe care îl stabiliți dumneavoastră face parte integrantă din proces, nu este o excepție.
12. Cantitatea comenzii și timpul de livrare
Două cifre decid dacă o piesă de schimb merită stocată: cea mai mică cantitate pe care o puteți comanda fără a bloca capitalul și durata necesară pentru ca mărfurile să părăsească fabrica. Ambele valori sunt publicate în anunțul corespunzător de pe Alibaba.com și sunt reproduse mai jos.
Cantitatea minimă de comandă (MOQ). Pentru articolele standard din cataloagul nostru, cantitatea minimă începe de la doar 1–2 bucăți (unele ventilatoare de la 1 bucată, ventilatoare pentru condensatoare de la 2 bucăți); pentru articolele comandate în loturi, cantitatea obișnuită este de 6–50 bucăți; pentru articolele personalizate, cantitatea minimă depinde de dotările și procesele implicate. Acceptăm cu plăcere comenzi de probă în cantități mici — procedura uzuală este să testați calitatea pe o comandă mică și apoi să creșteți volumul după ce aceasta a fost validată.
Timpul de livrare. Timpul de producție reprezintă intervalul dintre confirmarea comenzii și momentul în care mărfurile sunt gata pentru expediere. Dacă în listarea oficială este indicată o valoare de referință pentru produsul dorit, aceasta este reprodusă în tabelul de pe această pagină; valoarea exactă corespunzătoare cantității dumneavoastră este confirmată în oferta scrisă.
Indicați cantitatea dorită și vă confirmăm ambele valori în scris. Cantitatea comandată, timpul de producție și metoda de expediere sunt confirmate împreună cu oferta, astfel încât nimic nu se bazează pe presupuneri legate de volumul dumneavoastră.
Număr de piesă / model |
Cantitate minimă de comandă |
Timpul de producție |
Fk40 655k |
2 bucăți |
1–100 bucăți: 60 de zile; peste 100 bucăți: negociabil |
18-00097-07 |
2 bucăți |
1–10 bucăți: 35 de zile; 10 bucăți: negociabil |
R-05G-41-TRAILER |
2 bucăți |
1–10 bucăți: 10 zile; peste 10 bucăți: se negociază |
6FY-260/216 |
1 bucată |
1–100 bucăți: 10 zile; peste 100 bucăți: se negociază |
260/-210 2A-2B |
Nu există o cantitate minimă de comandă — orice cantitate este acceptată |
1–100 bucăți: 35 de zile; peste 100 bucăți: se negociază |
80023 |
1 bucată |
1–100 bucăți: 8 zile |
37403604 |
2 bucăți |
1–2 bucăți: 7 zile; 3–50 bucăți: 15 zile |
22-1101 |
2 bucăți |
1–2 bucăți: 7 zile; 3–50 bucăți: 15 zile |
22-1103 |
2 bucăți |
1–2 bucăți: 8 zile |
08082 |
2 bucăți |
1–2 bucăți: 7 zile |
FK40560 |
2 bucăți |
1–200 bucăți: 39 de zile |
Așa cum este publicat în listarea oficială pentru fiecare referință de mai sus. Timpul de producție reprezintă perioada indicată pentru fabricarea mărfurilor înainte de expediere; valoarea exactă pentru cantitatea dumneavoastră este confirmată în ofertă.
acoperirea înlocuirii și baza de clienți
Potrivirea se face pe baza unor dovezi, nu pe baza unor presupuneri, deoarece un ventilator sau o suflantă care are o abatere de 10 mm nu va etanșa, iar o ambreiaj care are o diferență de o canelură nu va transmite mișcarea.
Potrivirea intrării |
Fiabilitate |
Număr OE |
Cea mai ridicată — rezolvă, în majoritatea cazurilor, la o singură referință |
Referință de marcă și model |
Ridicat, acolo unde referința se încadrează în domeniul nostru de acoperire |
Fotografie plus măsurători |
Ridicat — geometria determină potrivirea |
Doar modelul și anul vehiculului |
Funcționează, dar vă putem cere o fotografie înainte de expediere |
Acoperirea verificată încrucișat se aplică producătorilor SPAL, Valeo, Thermo King, Webasto, Scania, Yutong, DAF, Mercedes, Volvo și Hwasung Thermo. În cazul în care nu se poate confirma o potrivire, riscul este specificat clar din start, iar în locul acestuia se propune un eșantion pentru verificare.
Furnizăm atât distribuitorilor, cât și lanțurilor de reparații în mai multe țări, regiunile principale de export fiind Orientul Mijlociu, America de Sud, Asia de Sud-Est și Europa de Est. Partenerii pe termen lung beneficiază de servicii dedicate pentru conturi, programare prioritară a producției și reduceri progresive.
14. Procesul OEM / ODM și al personalizărilor
Patru căi acoperă practic orice cerință de personalizare pentru piața de piese de schimb, de la o marcă privată aplicată pe o piesă deja produsă de noi până la un component care nu există încă.
Rută |
Ce este |
Informațiile obișnuite primite de la dumneavoastră |
ODM Etichetare privată |
Aplicarea mărcii dumneavoastră pe o linie de producție existentă — serigrafie, etichetă, cutie de ambalare, fișă de instrucțiuni, card de garanție |
Artwork-ul mărcii și specificațiile privind ambalajul |
Bazat pe eșantion (inginerie inversă) |
Eșantionul dumneavoastră este demontat și măsurat, materialele sunt analizate, iar parametrii sunt deduși prin inginerie inversă pentru a reproduce performanța, cu îmbunătățiri ale durabilității acolo unde este posibil |
Un eșantion vechi, deteriorat sau original |
Personalizare completă |
Realizat conform desenului sau setului de parametri furnizat de dumneavoastră, acoperind dimensiunile, parametrii electrici și metoda de montare |
Un desen 2D/3D sau o tabelă completă de parametri |
Bazat pe proiectare |
Dezvoltare de la concept până la producție, inclusiv optimizare inversă a costurilor în limitele calității |
O specificație, un cost țintă sau o declarație a problemei |
Modul de desfășurare al proiectului: colectarea cerințelor, apoi confirmarea soluției în raport cu eșantionul dumneavoastră sau cu dimensiunile OE, urmată de producția eșantionului (aproximativ 30 de zile pentru lucrările standard bazate pe eșantion; realizarea unor matrițe complet noi depinde de complexitatea acestora), apoi producția de serie cu un stoc de 40–60 de zile după aprobarea eșantionului. Înainte de lansarea lotului, vi se furnizează un eșantion pre-producție pentru inspecție.
Utilaje și taxe: modificările mici, cum ar fi serigrafia, etichetele sau lungimea fasciculului de cabluri, sunt de obicei gratuite sau implică doar o taxă mică de revizuire. Utilajele noi implică un cost pentru matriță, care este rambursabil sau amortizat odată ce se atinge volumul de comandă convenit. Cantitățile minime de comandă personalizate depind de utilajul și procesul implicate.
15. Întrebări frecvente ale cumpărătorului
Î1. Motoare cu periuțe sau fără periuțe — ce tip ar trebui să stocăm?
Motoarele cu periuțe folosesc comutarea cu periuțe de carbon: tehnologie dovedită, economică și ușor de întreținut, cu o durată de viață tipică de 1.000–3.000 de ore, potrivită pentru cerința de înlocuire sensibilă la preț. Motoarele fără periuțe folosesc comutarea electronică, fără uzură a periuțelor, atingând 10.000 de ore sau mai mult, cu eficiență superioară, căldură redusă și zgomot scăzut — mai potrivite pentru vehiculele cu funcționare îndelungată, în temperaturi ridicate sau pentru vehiculele cu energie nouă. Ambele tipuri sunt produse aici.
Î2. De ce sunt piesele pentru autobuze și camioane în mare parte de 24 V?
Sistemele electrice ale autocamioanelor și autobuzelor includ mai multe echipamente pe trasee mai lungi ale fasciculelor de cabluri, astfel încât tensiunea de 24 V reduce intensitatea curentului pentru aceeași putere, permițând utilizarea unor cabluri mai subțiri și reducând pierderile și căldura. Autoturismele folosesc în principal tensiunea de 12 V. De aceea, gama de produse este predominantă în 24 V, iar referințele universale 12 V / 24 V acoperă autoturismele.
Întrebare 3. De ce este o piesă de schimb aftermarket mai ieftină decât o piesă originală?
Diferența provine din premiumul de marcă și din marja de distribuție aplicată pe partea pieselor originale, respectiv dintr-un traseu mai scurt către piață pe partea pieselor de schimb. O piesă de schimb corect fabricată este realizată din materiale echivalente și testată în condiții identice cu cele ale piesei originale, astfel încât performanța corespunde aplicației — motiv pentru care este recomandat să verificați dacă fabrica este auditată și dacă există date de testare disponibile, nu doar să alegeți pe baza prețului.
Întrebare 4. Ce trebuie să trimiteți pentru a evita primirea unei piese nepotrivite?
Cele mai fiabile informații sunt: numărul OE, referința de marcă și model sau fotografii ale piesei vechi împreună cu măsurătorile. Orice dintre acestea rezolvă compatibilitatea în majoritatea cazurilor. Dacă nu putem confirma o potrivire, vă vom informa despre acest lucru, în loc să expediem pe baza unei presupuneri.
Întrebare 5. Puteți furniza date de testare pentru piesa pe care o cumpăr?
Da — testarea componentelor acoperă echilibrul dinamic, performanța electrică, temperaturile înalte și joase, precum și durata de viață la uzură, efectuată pe echipamente proprii, iar datele de testare pot fi furnizate pentru a susține dosarul dumneavoastră de calitate.
Ce strat aveți nevoie?
Hunan Weili Auto Parts Appliance Co., Ltd. — fondată în 2007, producător certificat ISO 9001 și IATF 16949 de piese de aer condiționat pentru autobuze și camioane, ventilatoare electrice, suflante, componente de iluminat și alternatoare.
Trimiteți-ne stratul pe care îl utilizați — sau pur și simplu numărul imprimat pe piesa defectă — și vom confirma referința în raport cu platforma dumneavoastră în termen de 24 de ore.
WhatsApp / WeChat: +86-18670382782 | Telefon fix: +86-0731-82034997 / 82034998
E-Mail: [email protected] | Site-uri web: www.cooliparts.com | www.weilipart.com | www.weiliautomotive.com
Trimiteți-ne numărul piesei OEM, modelul vehiculului sau desenul — vă vom răspunde în termen de 24 de ore cu o ofertă și o fișă tehnică.